Çığ altında kalan 3 kişi... !


Yomra ilçesinde kar yağışının ardından evleri çığ altında kalan 3 kişi, ekiplerin 4,5 saatlik çalışması sonucu kurtarıldı
- Belediye Başkanı Sağıroğlu:
- "Yamaç ve engebeli araziye sahip Doğu Karadeniz'de yağan kar sebebiyle çığ felaketi yaşanabilir. Vatandaşlarımızdan can ve mal emniyetleri için bu tür olaylara karşı dikkatli olmalarını istiyoruz"

Çığ altında kalan 3 kişi... !

 

Doğu Karadeniz'i etkisi altına alan kar yağışının ardından Trabzon'un Yomra ilçesinde meydana gelen çığda evleri kar altında kalan 3 kişi, 4,5 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taşdele Mahallesi Örgülü mevkisindeki yamaçta bulunan Osman (72) ve Mecbure Sağlam (68) çiftinin kaldığı evin çığ nedeniyle kar altında kaldığını söyledi.

Sağlam çifti ile evde kalan Fadime Sağlam'ın (70) mahsur kaldığını anlatan Sağıroğlu, olayı haber aldıkları andan itibaren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), belediye ve jandarma ekipleriyle bölgeye hareket ettiklerini kaydetti.

Sağıroğlu, yaklaşık 4,5 saatlik çalışma sonucu kalınlığı yer yer 2 metreyi bulan karda yolu iş makineleriyle açarak çığ altında kalan eve ulaştıklarını ifade ederek, ev sakinlerini kurtararak Fatih Devlet Hastanesine kaldırdıkları bilgisini paylaştı.

- Çığ uyarısı

Sağıroğlu, tansiyon ve şeker hastalığı rahatsızlıkları bulunan yaşlı çift ile Fadime Sağlam'ın tedavilerinin ardından taburcu edildiklerini söyledi.

Sağıroğlu, şunları dile getirdi:

"İlçemizde yol açma çalışmasına katılan iş makinesi, çığ yüzünden devrildi. Bir başka bölgemizde çığ yüzünden bir iş makinemiz mahsur kaldı. Onu kurtarmak için çalışma başlattık. Yamaç ve engebeli bir araziye sahip Doğu Karadeniz'de yağan kar sebebiyle çığ felaketi yaşanabilir.

Vatandaşlarımızdan can ve mal emniyetleri için bu tür olaylara karşı dikkatli olmalarını istiyoruz."


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar