HASTALAR İLKEL TELEFERİKLE TAŞINIYOR


 

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Alaca mevkiinde, Küçük ve Şimşek aileleri ulaşımlarını ve hastalarını ilkel imkanlarla yapılan teleferikle taşıyor.
Alaca mevkiinde bulunan Ortaca Mahallesinde, 6 hanenin ikamet ettiği köyde heyelan sonucu yol ulaşıma yapandı. Heyelan sonucu köprünün çökmesi üzerine köyde bulunan vatandaşlar, ilkel imkanlarla yapılan teleferikler sayesinde ulaşımlarını sağlıyor. Balcı Deresi üzerine uzatılan 300 metre mesafedeki hava hattına kurduklarını ve “Telbulans” adını verdikleri teleferikle anayola ulaşıyorlar.İlkel hayatin hikayesini anlatan Küçük ve Şimşek aileleri, “Yıllar sonra bir yolumuz yapıldı ancak arkasından inen heyelan ve köprünün kopması nedeniyle yolumuz ulaşıma kapandı. Devletimizden sadece 8 metre uzunluğunda, bizim ve küçük vasıtanın ulaşımını sağlayacak bir köprü istiyoruz. Artvin Valisinin ve Borçka Kaymakamı'nın çok duyarlı olduğunu biliyoruz ve bu sesimize kulak vereceklerine inanıyoruz. Devlet yetkililerimize şimdiden teşekkür ediyoruz” dediler.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  mapavrili

   2 Kasım 2014 01:10
       

  serefsiz pkk bozmalari halen devlet nerde deyip askeri arkadan vuran kahpeler .buyrun rize .daga cikacak varsa bizik aslinda ama evvel allah biz müslüman türk milletiyiz her yokluga sükredenlerdeniz .lazlik bir latifedir türk oglu türk üz..bati türke neden düsman türk+MÜSLÜMAN geliyor onun aklina bulgarda macarda türktü ama müslümanliktan soyundular türklük diye birsey kaldimi kalmaz onun icin türke düsman bütün alem yel kayadan ne alirki avrupa geldi geberip kaldi

Yorum Yapın