Rize Gençlik Merkezi Fas Yolcusu


Rize Gençlik Merkezi Fas Yolcusu

 

 

 

Rize Gençlik Merkezi üyesi gençler Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Türkiye-Fas Gençlik Değişim Programı' kapsamında 20-29 Nisan 2017 tarihlerinde Fas’a  Tarih ve Kültürel ziyarette bulunacaklar.

16 kişilik Rize kafilesi değişim programı çerçevesinde 20-29 Nisan 2017 tarihlerinde Fas’ın bir çok tarihi yerini, kültürünü ve insanlarını tanıma fırsatı bulacaklar.

 

 

'Türkiye-Fas Gençlik Değişim Programı' kapsamı arasında yapılan değişim programı çerçevesinde geçen yıl  Ağustos ayında Rize’ye gelerek ilimiz kültürünü tanıma fırsatı bulan Fas’lı gençler bu yıl Rize’li gençleri ağırlayacak.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK “Rize Gençlik Merkezi,  Gençlik Değişim Programı kapsamında Fas'dan gelen öğrencilere ''Kültürler Arası Öğrenme'' teması çerçevesinde geçen yıl  yöremizin çeşitli kültürel değerlerini tanıtmıştık.  Bu yılda Rize Gençlik Merkezi üyesi gençlerimiz Fas’a seyahat etme şehrin kültürünü, tarihi yerlerini gezerek tanıma fırsatına sahip olacaklar ve ortak paylaşımlarda bulunarak sağlam dostluklar ve ileride kurabilecekleri iş birliğinin de temellerini de atmış olacaklardır.  ” diye konuştu. 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar