RİZELİ KADINLAR EĞİTİMLE FARKINDALIK KAZANDI


RİZELİ KADINLAR EĞİTİMLE FARKINDALIK KAZANDI

 

 

 

Kadınların toplum içinde daha aktif rol alması ve ekonomiye katılımlarının desteklenmesi amaçlı Rize Ticaret Borsası Koordinatörlüğünde TOBB Rize Kadın Girişimciler Kurulu desteğiyle ve Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi tarafından kadınlarımıza "Kızkardeşim Olur musun Projesi kapsamında eğitim verildi.

 Kız Kardeşim Projesi kapsamında  toplumsal sosyal sorumluluk bilinciyle kadınlarımızın daha iyi eğitilmesi, topluma kazandırılması, hayatlarında farkındalık yaratılabilmesi için  borsamızda 60 kadına 6  gün 30 saat ücretsiz  sertifikalı eğitim verildi.

Eğitimlerimiz, Dr.Işıl Keskin Şahan, Dr.Sevgi Kesim Güven, Saha Projeleri Direktörü Soner Şahan tarafından verildi.

Proje kapsamın da eğitim alan kadınlar; hali hazırda herhangi bir kurumda çalışmayan ancak çalışmak isteyip de kendinde bu cesareti bulamayan kadınlar ile herhangi bir yerde çalışan veya kendi işini kurmak adına ekonomiye katma değer yaratma potansiyeli olan, aslında girişimci bir ruha sahip olup da üretmiş olduğu iş fikirlerini nasıl hayata geçireceğini ve bu iş fikri için nereden başlayacağını bilemeyen kadınlara yönelik olarak düzenlenmiştir.

 

 

 

Eğitim sonunda Rizeli kadınlara vizyoner bir kimlik sağlarken ekonomik hayata katma değer yaratmak adına cesaretlendirilip,  kişisel gelişimlerine yönelik sahip oldukları bilgi düzeylerini arttırmaları sağlanmıştır. Eğitimi değerlendiren katılımcılar, aldıkları eğitimden memnun olduklarını, bu tür eğitimlerin daha cok yapılması gerektiğini ifade ettiler.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar