Kendirli Kültür Sanat Ve Eğitim Derneği, Dualarla Açıldı


Kendirli Kültür Sanat Ve Eğitim Derneği, Dualarla Açıldı


15 Eylül 2017 günü Rize dernekler İl Müdürlüğüne baş vurusunu yaptığımız, Kendirli Kültür Sanat ve Eğitim Derneği’ nin açılışı Dernek binasında yapılan kahvaltılı açılış programıyla faaliyetlerine başladı.
STK’ların günümüzde ne kadar önem arz ettiğini , yaşadığımız bu süreçte daha iyi anlıyoruz. Dayanışmanın ve güç birliğinin birey olarak yada toplumsal normlarda en belirleyici faktör olduğu günümüzde, sesimizin daha fazla kitlelere ulaşıp, Ekonomik, sosyal ve siyasal alanda güçlü bir birlikteliğin, bu gibi oluşumlardan geçtiğini geçte olsak anlamış bulunmaktayız.
1967 yılında 5 mahallesiyle birlikte Belediye Başkanlığı ile yönetilen Rize merkeze bağlı kendirli Beldesi, bölgesinde Ekonomik, Kültürel ve Siyasal yapılasıyla örnek gösterilen ve model bir Belde olan Kendirli Beldesinde ’ki birlik, beraberlik, dayanışma ve her alanda güçlü bir konumda olmak için yapılan istişareler sonucunda Kendirli Kültür sanat ve Eğitim Derneği kurularak resmen faaliyetine başladı.
Dernek binasında Yapılan kahvaltılı Açılışa Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar, Kendirli Belediyesi meclis üyeleri, 5 Mahalle muhtarları, Kendirli Beldesinde ve Rize'de ikamet eden esnaflar ,Çay fabrikası Sahipleri, İş adamlarımız, geçici yönetim kurulu üyelerimizle Çayeli Müftüsü Mehmet Uzun ve Kendirli Beldesin Emekli Hocalarından İlyas Serdar Hoca katıldı.
Kahvaltı sonrası açılış duasını Çayeli Müftüsü Mehmet uzun yaptı .Müftü Mehmet Uzun; Açılışı yapılan Kendirli Kültür Sanat ve Eğitim Derneğinin hayırlara vesile olması dileyerek ,yapılacak çalışmalarda başarılar diledi
Selamlama konuşmasını geçici yönetim Başkanı Cemil Serdar yaptı.
Serdar: Kendirli Kültür sanat ve Eğitim Derneğinin kuruluş amacını ve çakışmalar hakkında kısa bir konuşma yaptıktan sonra gelen misafirlere teşekkür etti.
Günün önem ve anlam ifade eden konuşmasını Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar yaptı.
Serdar: “Birlik ve beraberlik her şeyin ilacıdır. Derneklerin tek amacı birlik ve beraberlik çatısı altında dayanışmadır. Birlik ve beraberlikle çözülemeyecek hiçbir konu ve aşılamayacak hiçbir engel yoktur.”
“Bu tür kuruluşlar bizim için çok önemlidir. Bu kuruluşlar, insanlar arasında birlik ve beraberliğin köprüsüdür.
Aynı çatı altında toplanarak hiçbir siyasi görüş gözetmeksizin beraberce çalışarak başarılı hizmetlere imza atacağımızdan kesinlikle eminim. Derneğin kuruluşunda emeği geçen tüm herkesi tebrik ederim. Hayırlara vesile olmasını temenni ederim diyerek sözlerini tamamladı.
Kendirli Beldesinin Emekli hocalarından İlyas Serdar Hoca’da;. Kendirli Beldesinin bir ilim ve irfan yuvası olduğunu ifade ederek, çok eski yıllarda Kendirli Beledisinde yaşanan ilginç ve ders çıkarılması gereken hadiselerden örnekler vererek birlik ve beraberliğinin öneminden bahsederek, güçlü olmanın dayanışmasına dikkat çekti.


GEÇİCİ YÖNETİM KURULU
1- Cemil Serdar, 2- Osman Köseoğlu,3-Yaşar Uuzun,4-Erol Uzun,5- İsmail Koç,6-Ahmet Öksüz,
7- Mustafa Çelik,8- İsmail Yılmaz,9- Ahmet Uzun,10 Lokman Akyıldırım
Adres: Çarşı Mahallesi 1 Nolu Şehitler caddesi RTSO İş merkezi no.30 Kat:3 Rize Kendirli Durak karşısı /Rize
Osman KÖSEOĞLU
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar