ÇAYKUR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMASINA KATILAN ON BİNLERİ ÇAY İKRAMIYLA ISITTI


ÇAYKUR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMASINA KATILAN ON BİNLERİ ÇAY İKRAMIYLA ISITTI

 

ÇAYKUR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMASINA KATILAN ON BİNLERİ ÇAY İKRAMIYLA  ISITTI

 

 

Çaykur her yıl olduğu gibi, bu yılda Sarıkamış şehitlerinin şahadet mertebesine ulaşmalarının 100. Yılında, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği dev organizasyonda, Çaykur tanıtım ve ikram tırından 3 gün boyunca şehitleri anma programına Türkiye'nin dört bir yanından katılan on binlerce vatandaşa, binlerce resmi görevliye ve bölge halkına 50 bin bardağın üzerinde sıcak çay ikramında bulundu. Sarıkamış şehitlerini anma programının ilk günüde, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve Sarıkamış Kazım Karabekir Camisinden canlı yayımlanan Özel Mevlit Programı boyunca caminin dışında gösterilen alanda konaklayan Çaykur tanıtım ve ikram tırı, mevlitten çıkan binlerce vatandaş sıcak çaykur çayı içmek için Çaykur tanıtım ve ikram tırına akın etti.

 

ÇAYKUR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMASINA KATILAN ON BİNLERİ ÇAY İKRAMIYLA  ISITTI

 

Kutlamaların son gününde, Şehit K.Albay Faruk Sungur Yolu, Kızılçubuk'tan başlayan 8.5 km. "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor" yürüyüşünün sonunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafında yapılan ve ilk defa bu yıl resmi kutlamaların gerçekleştirildiği, Yeni Şehitlik alanındaki törenlere, TBMM Başkanı Çemil Çiçek, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kars Valisi, Kars ve komşu illerin Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Askeri ve mülki erkandan binlerce kişi, Türkiye'nin değişik illerinden binlerce üniversite öğrencisi ve Türkiye'nin 81 ilinden birer öğretmenle on binlerce bölge halkı katıldılar.

Sarıkamış şehitlik alanında yapılan resmi törenler boyunca, tören alanında Sarıkamış Kaymakamlığı tarafında gösterilen alana konaklayan, Çaykur tanıtım ve ikram tırı, törenler boyunca tırın önünde oluşan uzun kuyruklara rağmen her vatandaşı kuyrukta hiç bekletmeden seri bir şekilde sıcak çay servisi ikram etti. Çaykur tırın'da bulunan üç dev çay kazanı törenler boyunca hiç ara vermeden hizmetine devam etti. Tören programına katılan, TBMM Başkanı Cemil Çicek, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tören konuşmalarının akabinde Sarıkamış şehitleri anma törenlerine katılan binlerce vatandaşa törenler boyunca sıcak çay ikramında bulunan, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve Sarıkamış 'ta hizmet veren personeline, yine bu törenlerde yemek ikramında bulunan Kızılay Genel Başkanı ve Sarıkamış'ta hizmet veren Kızılay personeline ve diğer yardım kuruluşlarına konuşmalarının sonunda tebrik ve teşekkürlerini ifade ettiler.

 

ÇAYKUR SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMASINA KATILAN ON BİNLERİ ÇAY İKRAMIYLA  ISITTI

 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tören alanında buluna görevli Çaykur yöneticilerine yaptığı teşekkür konuşmasında, "Çaykur tırına bizzat gelerek sizleri ve çay ikramı yapan personelinizi tebrik etmek ve vatandaşlarımıza ellerimle sıcak Çaykur çayı ikram etmek istiyordum. Fakat tören alanındaki konuşma kürsüsünden Çaykur tırından yapılan çay ikramındaki izdihamı gördüm her yıl Rize'den, yağmur, çamur, kar demeden yola çıkarak törenler boyunca herkese ve bölge insanımıza vermiş olduğu bu sıcak ikram karşısında çokta duygulandım. Oraya giderek bir izdihama sebebiyet vermek istemedim. Buradan, Çaykur Genel Müdürümüz, hükümetimizin kıymetli eski bakanı Sayın Sütlüoğlu'na ve sizlere bu sıcak hizmetlerinizden dolayı şahsım ve milletim adına çok teşekkür ediyor, sevgi, selam ve tebriklerimi sunuyorum. Bu yıl 100. Yılda Sarıkamış, Asımın nesli, asrın yürüyüşünde en büyük katılımı yaşamış olduk. Her yıl Kızılçubuk mevkisinden başlayan yürüyüşümüze, TBMM Başkanımız ve İçişleri Bakanımızla birlikte yüz bine yakın insanımızla yürüdük. Yürüyüş boyunca binlerce vatandaşımızla, gençlerimizle Sarıkamış şehitlerimizi konuştuk, onlara binlerce dualar, fatihalar gönderdik. Bu aziz milletimizle ne kadar gururlansak azdır. Bu yılkı anma törenlerine hizmet veren ve katılan tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlarımıza, sıcak misafirperverliğiyle bizleri bağrına basan bölge halkımıza şükran ve teşekkürlerimi iletiyorum" dedi.Törenlerin sonunda, Kars Valisi Günay Özdemir, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof.Dr. Yunus Kılıç, Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz, bu yılkı törenlere onlarca Avukat meslektaşı ile katılan, Rize Baro Başkanı Yunus Çoruh ve törenlere katılarak gün boyu Çaykur çayı içen binlerce kişi, Sarıkamış Şehitlerinin 100. yıl anma programına üç gün boyunca katılan tüm insanlara binlerce sıcak çay ikramında bulunan başta, Çaykur Genel Müdürü, Çevre Eski Bakanı İmdat Sütlüoğlu'na iletilmek üzere, selam, tebrik ve teşekkürlerini ilettiler. Sarıkamış'ta ekibi ile birlikte çoğu zaman -5 derece soğukta üç gün boyunca, Sarıkamış anma programlarına katılan binlerce kişiye sıcak çay servisi ikramında Çaykur Erzurum Bölge Müdürü Zeki Sarıavcı, Çaykur Kars Bayisi Metin Tanyıldız, Çaykruspor Kulübü Müdürü B.Ali Kavalcı, Çaykur Pazarlama Daire Başkanlığına bağlı Çaykur Tırın'da görevli, Şenol Baloğlu, İbrahim Baş, Cihan Yamak, Kerem Penekli, İbrahim Kasar ve Yaşar Kaya'yı tebrik ettiler.

HABER VE FOTOĞRAFLAR: BAYRAM ALİ KAVALCI-KARS/SARIKAMIŞ  


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar