Şeyh Camii Kasım Ayında İbadete Açılıyor


Şeyh Camii Kasım Ayında İbadete Açılıyor

 

Şeyh Camii Derneği yönetim kurulu üyesi İsmail Kosif, kendisinin ağaç kesmekle suçlandığını, bu durum karşısında bir hayli üzgün olduğunu belirterek ;” Beni 3 ağaçtan dolayı eleştiren insanları şimdi Şeyh Camii önüne davet ediyorum. Cami’nin üst katında yer alan bayanlara ait mescit yeri için, cami girişinin sağ tarafında onlara yeni yer yapıyoruz. Bunun masrafını Vakıflar Bölge müdürlüğü değil, hayır sever vatandaşlar karşılıyor.

Şeyh cami Rize’mize yakışan bir ibadethane olacak. Allah nasip ederse Kasım ayında yeniden açılışımız olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize gezisi sırasında Milletvekilimiz Hasan Karal beye “ Şeyh camiyi restorasyona sokun. Rize meydanına etrafı saçlarla çevrili bir cami yakışmıyor, çok daha güzel eski mimari yapısı bozulmadan tadilat yapın” emrini verdiğini bu doğrultuda Milletvekilimizin büyük gayreti altında camimiz tadilata girdi ve son aşamasına geldi” ifadesini kullandı.

Dernek yöneticisi Kosif, cami önünde yer alan Müftülüğe ait led ekranın oradan kalkacağını cami etrafına ise onlarca ağacın yeniden dikileceğini belirtti.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar