Taksim`de Rizelilerin Horonlu Açılışı


Taksim`de Rizelilerin Horonlu Açılışı

 

Ekşiioğlu Vakfı tarafından düzenlenen "Çay ve Çaykur Rizespor" fotoğraf sergisi İstanbul Taksim Meydanında törenle açıldı. İstanbul valisi Hüseyin Avnu Mutlu Memleketimizin güzelliklerini burada fotoğraf karelerinden görme imkanımız oldu` dedi
 
Ekşioğlu Vakfı tarafından düzenlenen Çay ve Çaykur Rizespor ile 12’inci Cunhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları ile Vakfa ait fotoğraflardan oluşan sergi Taksim Meydanında açıldı. Sergiye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ekşioğlu Vakfı Başkanı Ali Ekşi. Ekşioğlu Vakfı Meclis Başkanı Kadem Ekşi. Ekşioğlu Vakfı Başkan Vekili Kadem Ekşi. Başkan yardımcısı İbrahim Ekşi. Rize eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı. Çaykur Rizespor Yöneticileri Koray Deniz ve Aykut Ferah. Rize eski Valisi Nurullah Çakır. Organizatör Sunucu Necati Selvitop ile Ekşioğlu Vakfı Gençlik Kolları üyeleri ve çok sayıda Rizeli katıldı. Taksim Meydanı`ndaki serginin açılış töreni, Üsküdar Belediyesinin halk oyunları ekibinin Karadeniz yöresine ait oyunlarıyla ile başladı. Horona Japon. Arap ve Çinli turistlerde eşlik etti. Çok sayıda turist horon anını fotoğrafladı. Bu sırada organizatör ve sunucu Necati Selvitop’un horon şovu Taksim’de başta turistler olmak üzere katılımcıları büyüledi.
 
ALİ EKŞİ: RİZE’NİN TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK İSTEDİK
Törende konuşan Ekşioğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekşi,Çaykur Rizespor ve Çaykur`u desteklemek için sergiyi gerçekleştirdiklerini belirtti.
 
Ekşi, "Toplam 100 fotoğraf var, Çaykur ve Rizespor tarafından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın fotoğrafları sergileniyor. Amacımız Rize’nin tanıtımına katkı sağlamak ve Rizespor`a destek olmak. Ekşioğlu Vakfı Başkanvekili Kadem Ekşi de Rize`nin bir aşk olduğunu ifade ederek, "Rize ayrılıkların değil, muhabbet, dostluk ve sevdanın şehridir. Çaykur Rizesporumuzun yanındayız. Çaykurbizim ortak bir vakfımız. Açılıştan sonra inşallah ülkenin veTürkiye`nin kalkınması ve büyümesinde koşmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Bu hizmetlerin her daim yanındayız" diye konuştu. Ekşioğlu Vakfı Meclis Başkanı Mahmut Ekşi’de katılımcılara teşekkür etti vakıf olarak Rize’nin tanıtımına her zaman katkı sağlamayı amaç edindiklerini söyledi.
 
Sergi açılışında konuşan Rize Belediyesi Eski Başkanı Halil Bakırcı Rize`nin tanıtımına yaptıkları katkılarından dolayı Ekşioğlu ailesine teşekkür ederek, "Burada da gördüm. Yine o aile büyüklüğünü göstermiş Rize`den gelmişler Taksim`in Meydanı`na gelmiş Rize`nin tanıtımına katkı sağlamışlar.”  
 
İSTANBUL VALİSİ HÜSEYİN AVNİ MUTLU: ÇOK GÜZEL BİR SERGİ
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu güzel şehrimiz Rize’nin tanıtımı için Ekşioğlu Vakfı’nın  aldı. önemli işler yaptığını belirterek “Memleketimizin güzelliklerini burada fotoğraf karelerinden görme imkanımız olacak. Çok renkli kareler var. İnsanlar burayı gezecek dolaşacak ve Rize’mizi yakından tanıyacak. Bu sergide emeği geçenleri kutluyorum. Ekşioğlu Vakfı Başkanı sayın Ali Ekşi başta olmak üzere tüm vakıf yöneticilerine böyle bir organizasyondan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar