SÜTLÜOĞLU AİLESİ SON EVLATLARININ MÜRÜVVET MUTLULUĞUNU YAŞADI


SÜTLÜOĞLU AİLESİ SON EVLATLARININ MÜRÜVVET MUTLULUĞUNU YAŞADI

 

SÜTLÜOĞLU AİLESİ SON EVLATLARININ MÜRÜVVET MUTLULUĞUNU YAŞADI

 

Çevre Eski Bakanı, Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve eşi Emine Sütlüoğlu, evli olan iki oğlu ve bir kızından sonra, en küçük kızları Rumeysa Sütlüoğlu Dursun’un ailece mürüvvetini görme sevincini yaşadılar.

Çaykur YK Başkanı ve Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, en sonuncu evladı Rumeysa Sütlüoğlu’nun geçen Haziran ayının başında Ankara, Çankaya Kocatepe Camii nikâh salonunda gerçekleşen nikâh törenine, yeni ve eski TBMM Başkanları, yeni ve eski çok sayıda bakanlar, bakan yardımcıları, müsteşarlar, milletvekilleri, valiler, vali yardımcıları, belediye başkanları, bürokratlar ile çok sayıda Sütlüoğlu ve Dursun aile fertlerinin katılımı ile gerçekleşmişti.

Ankara’da gerçekleşen nikâh merasiminin akabinde, Sütlüoğlu ailesinin güzel kızları Rumeysa ve Dursun ailesinin yakışıklı oğulları Ömer’in geçen hafta sonu, Yakamoz Restoran’da gerçekleşen muhteşem düğün törenlerine katılan davetlileri, Yakamoz Restoran girişinde karşılayan, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ve eşi Emine Sütlüoğlu ve dünürleri Rize Belediyesi Emekli Hesap İşleri Müdürü Talat Dursun ve eşi Rüksan Dursun, evlatlarının ve kendilerinin bu mutlu gününe katılan davetlilerin tebriklerini kabul ederek, herkese teşekkür ve şükranlarını sundular.

 

SÜTLÜOĞLU AİLESİ SON EVLATLARININ MÜRÜVVET MUTLULUĞUNU YAŞADI

 

Sütlüoğlu ve Dursun ailelerinin bu mutlu gününe, Giresun Valisi Hasan Karahan ve eşi, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Garnizon Komutanı Albay Semih Coşkun, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Bayram Kantık, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammed Avcı ve çok sayıda Ak Parti İl Yönetim kurulu üyesi, Ak İlçe Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, Rize Emniyet İl Müdürü Adem Çakıcı, Trabzon Eski Milletvekili Asim Aykan, Rize Eski Milletvekili Abdulkadir Kart ve eşi, DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Eski Belediye Başkanı Halil Bakırcı v eşi, Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın, RTSO Meclis Başkanı Ömer Ofluoğlu, RTB Başkanı Mehmet Erdoğan, Artvin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Ayık ve eşi, Rize Eski Milletvekili Ahmet Kabil ve eşi, Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Rize, Trabzon, Artvin ilçelerinin ve beldelerinin çok sayıda belediye Başkanları, Çaykur Genel Müdürü yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Dr. Turgay Turna, Yusuf Ziya Alim, Çaykur Daire Başkanları, Çaykur Çay Fabrikası Müdürleri, ÇAYKUR Genel Müdürlüğünde ve ÇAYKUR Fabrikalarında çalışan yüzlerce memur ve işçi, STK Temsilciler, Vakıf ve Dernek Başkanları, çok sayıda Rizeli, iş, sanat ve spor adamı, Rize Barosu Eski Başkanı Ateş Hatinoğlu, Sinema ve Dizi Oyuncusu Abidin Yerebakan, RTB Meclis Başkanı Resul Okumuş, Gürcistan Müsiad Başkanı Mustafa Kalafat, RSMMMO Başkanı Ali Fuat Çakmakçı, Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Erbaş, Öz Gıda İş Doğu Karadeniz Başkanı Sultan Karadağ, Rize Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Murat Genç ve Çok sayıda Rize Adliyesinde görevli personel ile Rize, Ardeşen ve Artvin’den Sütlüoğlu ve Dursun ailelerinin kalabalık aile toplulukları katıldılar. Düğün töreninin duası Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın tarafından yapıldı. Düğünde tasavvuf müziği eşliğinde İlahiler ve Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü folklor ekibi yöresel halk oyunları gösterisi ile davetlilere yapılan çeşitli yemek ikramıyla son buldu. Rize adliyesinde görevli, Rumeysa ve Ömer çiftinin bu görkemli düğününde, kalabalıktan birçok davetlinin isimleri gözden kaçan çok sayıda aile dostları ve genç çiftlerin arkadaşları bu mutlu günlerinde, Rumeysa ve Ömer çiftiyle, Sütlüoğlu ve Dursun ailesi bireylerinin mutluluğunu hep birlikte yaşadılar.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI - FOTOĞRAFLAR: MEHMET KAPTAN ERBAŞ.

 

 

 

Nikaha katılanlara tek tek teşekkür eden Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu: “Bu güzel ve mutlu günümüzde bizlere şeref verdiniz, onur verdiniz. Mutluluğumuzu paylaşıyorsunuz. Dünya dostlarla güzel, mutlulukları da dostlarla yaşamak güzel. Bu mutluluğumuzu paylaştığınız için sizlere şükranlarımızı sunuyorum. Cenabı Hak sizleri her iki cihanda sevindirsin. Bizleri sevindirdiğiniz gibi.”

Nikâhı kıyan Sincan Belediye Başkanı Mustafa Turan evlilik cüzdanını çiftlere vermek üzere TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a taktim etti. Meclis Başkanı Kahraman ailenin reisi bellidir, çifte birlik içinde bir ömür boyu saadetler diliyorum dedi. Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu ile çok eski dost olduklarını belirten Meclis Başkanı İsmail Kahraman: “Ailenin reisinin kim olacağı örfümüzde, âdetimizde, ananemizde ve inancımızda bellidir. Birlik içerisinde, beraberlik içerisinde hani bir söz vardır derler ki eşim olma yarım ol beni tamamla. Bir kuş iki kanat saadete doğru gidecek çiftimizi Allah mesut ve bahtiyar etsin. İmdat bey benim çok eski dostum. Kendisi ile arkadaş olmaktan bahtiyarım. Nice Mürvetler diliyorum her iki aileye.”

Meclis Başkanı İsmail Kahraman konuşmasının ardından evlilik cüzdanını çiftlere vermek üzere Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun’a teslim etti. Cüzdanın kime verileceğini oylama yaparak belirlemek gerektiğini belirten Bakan Coşkun: “Meclis Başkanımız burada. Aslında oylama yapması lazımdı. Şimdi evlilik cüzdanını gelin kızımıza verilmesini isteyenler alkışlasın. Kabul edilmiştir. Gelin kızımıza veriyoruz cüzdanı. Kızımız az çok elimizde büyüdü. Hep derdik ki İmdat kardeşimize Allah şansını açık etsin. Acaba bunu alacak şanslı delikanlı kim. Damadımızı tanıdık, kızımız da şanslı. Allah mesut bahtiyar etsin.”

Nikâh töreni konukların çifti tebrik etmesi ile sona erdi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar