YOK BÖYLE BİR DÜNYA!..

 


YOK BÖYLE BİR DÜNYA!..

Ç.Rizespor bu sezon başından beri iyi kötü, düşe kalka ilerlemeye devam ediyor!..

Ligde birçok takım sezon başından beri oyununu geliştirdi, buna transfer yasaklı takımlarda dahil.

Gel gör ki Bülent Korkmaz yönetiminde yeşil –mavili takım oyunsal anlamda bir tık üzerine koyamadı aksine birçok futbolcu geri gitti.

Başkan İbrahim Turgut’un birçok alanda inşaat işi var. Rize’de yapımı devam eden şehir hastanesi deniz üzerinde devam ediyor. Başkan Turgut bile denizi dolduruyor ve dolgu işi bitmek üzere. Kısaca Başkan Turgut bile doldurarak işinin hakkını veriyor ama onun teknik adamı Bülent Korkmaz, geldiği günden beri bir türlü Rizespor’u oyun anlamında dolduramadı, işini hakkıyla yapamadı.  Bülent hoca yönetiminde bu kadar kötü ligde açık ara en kötü futbolu oynayan takımların başında yer alıyoruz. Ne oynadığımız belli değil, ortada oyun, filan yok. Savunmada bireysel hatalar üst düzeyde, orta sahamız yarım gram pozisyon üretmekten yoksun, ileri uç çok çıt kırıldım, hepsi kâğıttan bebek misali her pozisyonda hemen yıkılıyor. Bu iş nasıl olacak? ..

Bir futbolcu üzerine koydu diyeceğim yok. Sadece kaleci Gökhan’ın arkasında yıllardır haksız yere yedek bekletilen kaleci Tarık Çetin geçmiş yılların kendi adına açığını kapatıyor, birde maçlarda önünde oynayan kendi takım arkadaşlarının açığını kapatıyor.

Bu kadroyu kuran, istediği oyuncuyu alan, istediği oyuncuyu gönderen, istediği oyuncuya yıllık izin kestiren ve paralarını ödeten tek yetkili isim teknik direktör Bülent Korkmaz olduğuna göre bu kötü futbol faturasının kesileceği adreste Bülent Korkmaz olmalı.

Ç.Rizespor kulübünde yıllar boyu yapılan hatalar, yanlışlar alınan yenilgiler düşülen ligler kısa süren sevinçlerin hepsi kıymetlidir. Burada önemli olan para sıkıntısının olmadığı bir kulüpte yapılan yanlışlardan ders almak olduğunu düşünüyorum. Biz, tamam bu sezon başı ders aldık diyoruz ama yine, yeniden bastığımız zemin sağlam çıkmıyor ve bataklığa doğru hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu işin sonu kötü olduğunu yıllardan beri futbol deyimleri altında verdiğim örneklerle yazdım durdum ama gelinen noktada sağlam bir kayaya rastlayamadık. Bizi, bu şehri ayağa kaldıracak futbol aklı üst seviyede olan, Rizespor’un yarım gram menfaatini kollayan, transferde akıllı işlere imza atan, altyapıya önem veren ve yeniliğe açık olan, dünya futbolunu iyi takip eden ve en önemlisi futbolda “dün” yoktur ilkesini bilen öz Rizeli insanlar bu takıma yön vermediği sürece bu iş böyle gider. Yoksa aynı geçmiş yıllar boyu olduğu gibi kazanan teknik adam ve onlarla iş düşen menajerler olur. Bizde yukarda yazdığım gibi her sezon başı bu sefer “sağlam bir zemin” bulacağız dediğimiz anda maalesef bu kadar yanlışın olduğu yerde çırpınıyoruz ve bataklığa doğru gidiyoruz. Unutmayalım ki bataklıkta çırpındıkça dibe inersin!..

Sakaryaspor deplasman maçı için teknik, taktik ne yazsak boş. Bu takım bu kadar yolu boşuna gitmiş. Hafta boyu boşuna çalışma yapılmış. Altyapıdan yürekli kaleci hariç 10 Rizeli oyuncu çıkarsan çok daha en azından koşar, mücadele ederdi. Sözde Milyon dolarlık oyuncular sahada yürüdü, durdu. Ne bir oyun var, ne  bir mücadele var. Saldım çayıra mevlam kayıra…

Böyle bir takım yaratmak her hocaya da nasip olmaz bilesiniz. Bu ne? Bu takım aylardır çalışıyor, her hafta ileri gideceğine, geri gidiyor. Ya da futbolcu hocayı diklemiyor. Bir futbolcu üzerine koymaz mı? Ya da bir teknik adam bir oyuncuya dokunmaz mı, o oyuncunun performansını yukarıya çıkarmaz mı? Bizde yok arkadaş…

Başkan ve yönetim Adana yenilgisi sonrası lige verilen Milli arada Bülent hocayı yola koysaydı, gelen hoca bu takıma en azından 5 -6 puan daha kazandırırdı diye düşünüyorum. Bülent hocanın kendi  transfer ettiği oyuncular bile hocaya karşı sanki bir cephe almışlar. Oynamıyorlar, mücadele etmiyorlar. Hocanın bizzat aldırdığı Antalyaspor’dan kiralık olarak gelen Bahadır maç öncesi acaba sabah ne içti? Sormak lazım. İlk yarının son saniyesi içinde o yaptığı gereksiz hareket , Rizespor’u sevmeyen düşman birine desen bunu yap, valla yapmaz. Ayıp, bu camiaya ayıp. Bunu haftalardır oynatan hocaya ayıp.. Bir değil, iki değil.. Rizeli bu oyuncuyu izlemeye mahkûm mü Bülent Hoca?

İkinci devre biraz vites artırdık ve haklı kazanılan penaltı atışı sonrası Bolaise ile beraberliği yakaladık. Bu maçta başka bir şeyde olmazdı, olacak olan tek şey, bizden başka ligde hangi takım olursa olsun bu kadar tribünde ceza nedeniyle taraftarı eksik olan, sahada üst düzey sakat ve cezalı oyuncusu olan bir takımı çok rahat mağlup eder, üç puanı cebine koyarak evine dönerdi. Ama bu hoca ve oyuncu grubu ile olmazdı ve olmadı da..

Yalandan bir birimizi kandırmaya gerek yok. Sezon öncesi yazdım. Rizespor vites küçülttü diye. Kimse devre arasında bu yönetimden radikal transferler beklemesin. Onu göndersinler, bunu alsınlar diye boşuna hayal da kurmayın. Rizeli taraftarın tek yapması gereken şey yıllar boyu hayallerinizi çalan kişilerden zamanı geldiği zaman hesap sorun!. Çünkü Rize bunu hak etmiyor… Sen gel Dünyayı yönet, ağzından çıkan bir kelime dünyanın dev ülkeleri tarafından kabul görsün, yerelde Rize her alanda uçsun ama Rizespor’a atadığın futbol aklına çok güvendiğin kişi ve kişiler bir Rizespor’u her yıl acı çektirsin. Yok Böyle bir Dünya!...


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın