Altın Tencere Türkiye Ödülleri Rize’de


Yemek Yarışması ve Altın Tencere Türkiye Ödülleri Rize’de

 

 

“2. Türkiye Yemek Yarışması ve Altın Tencere Türkiye Ödülleri” Karadeniz Bölge Finali Rize Belediyesi’nin katkılarıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Engelli bireylerin yeteneklerine ve üretim potansiyellerine dikkat çekerek, toplumda farkındalığı artırmak maksadıyla ilk olarak 2013 yılında başlatılan “Türkiye Yemek Yarışması ve Altın Tencere Türkiye Ödülleri”nin Karadeniz Bölgesi Finali 11 Nisan Cumartesi günü saat 12:30’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Görme, işitme, bedensel ve hafif zihinsel engelli yarışmacılardan oluşan yarışma masalarına spor, sanat, siyaset, iş dünyası ve akademik dünyadan tanınmış kişiler eşlik ettiği yarışma formatı ülkemizde ve Avrupa’da bir ilk olma özelliği taşıyor.

BAŞKAN KASAP, ENGELLİ BİREYLERE YÖNELİK ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

 

 

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, engelli vatandaşların geleceğe güvenle bakabilmesi için hiçbir ayrım gözetilmeden sunulan imkânlardan yararlanabilmelerinin, onların toplumun ayrılmaz bir parçası haline getirilmesiyle mümkün olduğunu belirterek, “Rize Belediyesi olarak; göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hizmet sınırlarımız içinde ikamet eden engelli vatandaşlarımıza yönelik yardım ve destek hizmetlerinin güçlendirilmesi, engelli vatandaşlarımızın toplum içine katılmalarını sağlamak ve haklarını gözetmeye teşvik edecek hoşgörülü bir toplum yapısının oluşturulması amacıyla engelli vatandaşlarımıza her fırsatta sahip çıkıyoruz. “Engellileri engelli yapan beden değildir “ düsturuyla, Rize halkı ile birlikte engelli vatandaşlarımıza bakış açısını değiştirmeye çalışmakla beraber, birlikte yemek yapmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Engellilerle birlikte yaşam kültürünü arttırmak için bu kez de “Birlikte Yemek Yapıyoruz” temamız ile tek bir yürek olacağız” dedi.

Yarışma jürisi; AŞPAFED Başkanı Gökhan TUFAN, Euro-Toques Türkiye Temsilcisi Samet GÜNEY, “Aşçılık Milli Takımından Selahattin CAN, Halil GÜLDEMİR, Murat COŞKUN, Emrah ATAL, Fuat ASLAN, Ömer ÇULFAR, Ömer ESEN”, Radisson Blu Hotels Hakan ALSAÇ, 1892- Hacı Abdullah Et Lokantası Andullah KORUN ve TV Programcısı-Yazar Meltem AÇIKEL gibi kamuoyunun yakından tanıdığı kişilerden oluşacaktır.

Kurumların engellilerle birlikte yaşama kültürünü artırmak konulu projelerde ülke genelinde ortak hareket etme kabiliyetini artırmak hedefiyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Rize Belediyesi, Bağcılar Belediyesi, Euro-Toques (Avrupa Aşçılar Birliği), AŞPAFED, Beykent Üniversitesi, Doğal Tarifler Yayınevi ve 1892- Hacı Abdullah Et Lokantası gibi kurumların işbirliği ile Türkiye Genelinde yapılacak proje bölge finalleri sırasıyla ilk olarak Bursa ve Rize illerinde gerçekleşecektir.

Bölgelerinde 1. olan yarışmacılar, 02.05.2015 Cumartesi günü İstanbul’da yapılacak “Türkiye Yemek Yarışması ve Altın Tencere Türkiye Ödülleri” final yarışmasına katılmaya hak kazanacaklardır.

Türkiye genelinde 1. olan ekip ise, geçen yıl 1.si yapılan “Uluslararası Yemek Yarışması ve Altın Tencere Dünya Ödülleri” yarışmasında ülkemizi temsil edeceklerdir.

Çaykur, Rize Ticaret Borsası ve Rize Ziraat Odası’nın da destekleriyle birlikte yarışma, 11 Nisan Cumartesi Günü saat 12:30’da Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın