BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…


BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

 

 

Rize Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından Belediye personeline İş Sağlığı Güvenliği ile alakalı eğitim verildi.

Eğitim Seminerine, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Birim Müdürleri ve personeli katıldı.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimin sunumu Rize Belediyesi A - Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Esra Bal tarafından gerçekleştirildi. Verilen eğitimde, Asbestle çalışmalarda Sağlık ve Güvenlik önlemlerini içeren konular anlatıldı.

BAŞKAN KASAP EN ÖNEMLİ SORUN İŞ KAZALARI...

 

 

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Eğitim alan personele yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere ülkemizdeki en önemli sorunlardan birisi iş kazaları ve meslek hastalıklarıdır. Gerek insani gerekse ekonomik bakımdan oldukça önem arz etmesine rağmen ne yazık ki ülkemizde daha yeni yeni üzerinde durulmaya başlanmıştır. Amacımız; İş sağlığı ve Güvenliği çalışmalarımıza gereken özeni göstererek İş ortamlarınızdaki riskleri ortadan kaldırmak yada en aza indirgemek ve siz çalışanlarımıza sağlıklı bir çalışma ortamı sunmaktır.

AMACIMIZ BİLİNÇLİ PERSONEL OLUŞTURMAK...

 

 

Çalışma koşullarınızı olumsuz etkilerden korumak, işinizle sizin aranızda mümkün olan en iyi uyumu sağlamak, sizlere verilecek mesleki eğitimlerle siz çalışanlarımızın, yaptığı işlerde bilinçli bir personel olarak görev aldığını görmek de amaçlarımız arasında yer almaktadır.Siz çalışanlarımızın başına gelebilecek herhangi bir iş kazası veya meslek hastalığında, sadece sizin değil, aynı zamanda bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin de etkilendiğini unutmayınız. Kazasız ve sağlıklı çalışmalar dileğiyle hepinize başarılar diliyorum diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın