RİZE ASKF’NIN İFTARINA YOĞUN KATILIM


RİZE ASKF’NIN İFTARINA YOĞUN KATILIM

 

 

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Rize Şubesi tarafından geleneksel iftar buluşması düzenlendi.

İyidere İlçesinde bulunan Babillon Otel’de düzenlenen iftar yemeğine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik başta olmak üzere amatör spor kulübü başkanları, yöneticiler, hakemler, antrenörler, sporcular ve amatör spora gönül verenler katıldı.

ASKF Rize Şube Başkanı Ali Çelik’in ev sahipliğini yaptığı iftar programı öncesinde Çay TV ekranlarından canlı yayın yapıldı. Togay Muradoğlu tarafından sunulan “Doğudan Batıya İftar Bereketi” programında konuşan Başkan Ali Çelik, 3 yıldır yapılamayan Rize merkezdeki amatör sahanın en kısa zamanda yapılacağının müjdesini verdi.

 

RİZE ASKF’NIN İFTARINA YOĞUN KATILIM

 

Başkan Ali Çelik iftar öncesi yaptığı konuşmada ise “Toplumları güçlü kılan en önemli unsur, o toplumun bireylerini aynı noktada buluşturan, aynı ortak duygular ve değerlerdir. Bizi bu ortak duyguda buluşturan, ahlaki ve manevi duyguların çok yoğun yaşandığı içinde bulunduğumuz Ramazan ayıdır. Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ümidinin tazelendiği, ibadet ve nefis muhasebesiyle gönüllerin arındığı, yardımlaşma, dayanışma, birlik ve beraberlik ruhunun canlanarak ayrı bir sosyal bütünleşmenin yaşandığı müstesna bir zaman dilimi olan Ramazan ayını herkesin en hayırlı şekilde geçirmesini dilerim” dedi.

 

RİZE ASKF’NIN İFTARINA YOĞUN KATILIM

 

Rize Amatör Spor Ailesi olarak her geçen gün büyüyerek güçlendiklerini ifade eden Başkan Çelik, desteklerinden dolayı Rize Ticaret Odası Başkanı Mehmet Erdoğan’a, İş Adamı Adil Kavalcı’ya, Akkuş Şirketler Grubu Başkanı İbrahim Akkuş’a, Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi Saffet Mete’ye, İş Adamı Mehmet Kocaman’a, Babillon Otel Genel Müdürü Emre İnanır’a, İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete’ye ve iftar programına katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Başkan Çelik, konuşmasında ayrıca 3 yıldır yapılamayan merkezdeki amatör futbol sahasının tüm gerekli onaylarının çıktığını ve en kısa zamanda Rize Limanı yanındaki alanda sadece bir saha değil, birkaç sahanın da içinde bulunacağı spor kompleksinin yapımına başlanacağını müjdeledi.

 

RİZE ASKF’NIN İFTARINA YOĞUN KATILIM

 

Çelik’in konuşmasının ardından plaket törenine geçildi ve Gürbüz Biberoğlu, Sultan Terzi, Musa Gör, Sedat Toprak, Cengiz Şafak, Sabri Sürücü, Gafur Bayrak, Mehmet Erdoğan, İsmail Kocaman, İbrahim Akkuş, Ahmet Tok, Saffet Mete, Adil Kavalcı, Mehmet Kocaman, Kemal Köse, Emre İnanır, Abdullah Kalafat ve Müfit Akman adına hazırlanan plaketler sunularak oruçlar açıldı.

 

RİZE ASKF’NIN İFTARINA YOĞUN KATILIM

 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar