Bakan Soylu, Rize'de Konuştu...


Bakan Soylu Türkiye üzerinde batinin yıllarca oynadığı oyunların sonuna gelindiğini belirterek “ Tarih boyu bunları gördük ve yaşadık, artık RTE ile batının üzerimizde ki vesayetinin bitmeye başlaması ile Batı her türlü zorluğu çıkartmaya başladı, ancak bunlara taviz vermeyeceğiz, bunun en iyi cevabını 16 Nisan da sizler vereceksiniz” dedi.

 

 

 

16 Nisan da yapılacak olan referandum öncesinde Kültür park ta STK ve muhtarlar ile bir araya gelen Bakan Soylu yıllarca darbelerle ve muhtıralarla bu ülkeyi oyalayan büyümesini engelleyen Batı ülkede egemenliği olmayacağını anlayınca RTE ni düşman ilan etti dedi.

     Kültür Park ta STK, Dernek ve Muhtarlar ile sabah kahvaltısında bir araya gelen İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan”in selamını götürdüm sözü ile başladığı konuşmasında “ 102 yıl önce vatanın kurtuluşu ve özgürlüğü için mücadele eden Çanakkale şehitlerini rahmet ve saygı ile anıyorum. Üzerinden 102 yıl geçmesine rağmen bugün gençliğimiz ve bizler aynı ruh ile şehitlerimizi anmaktayız. Terörle mücadelemizde polis ve askerimizin aynı ruhla mücadele etmesi ve 15 Temmuz gecesi yaşananlara karşı direnenler aynı ruhu taşımaktadır” dedi.

 

 

Soylu konuşmasında “ Savaşlar 4-5 yıl sürdükten sonra ülkeler kendilerini yenilemeye, sanayisini kurmaya ve kalkınmaya başlarlar, oysa Türkiye 2 dünya savaşına girmemesine rağmen ülkemiz bir şeyler ile meşgul edilmeye başlandı. Ülkemiz Menderes döneminde kalkınmaya başlayınca 27 Mayıs darbesi geldi, milletin ayağını bağladılar. Bir yandan Anayasa mahkemesi, bir yandan yargı ve diğer yandan ise Medya yı terbiye ettiler. 71 ile 80 arası ismini duymadığımız ağabeyler vardı. Güya demokrasiyi iyi terbiye ediyorlardı. Sağ sol çatışmaları yaşattılar. 1980 askeri ihtilalla milleti terbiye etmeye çalıştılar.  Terbiye edemediler. Sonra Özal dönemi ve 28 Şubat dönemi, ardından Sincan”da tankların yürümesi, 40 yıllık bankaları bir gecede boşaltıp batırdılar.  Türkiye bunlarla uğraşırken diş dünya güçlenmeye devam etti. Gelir seviyesini yükseltti, Türkiye”yi komada tutup kendileri güçlendi. Suçu sivil siyasetin üzerine attılar” dedi.

Zinciri sizin hemşeriniz kırdı

Bakan Soylu konuşmasında “ Avrupa ve batının zincirini sizin hemşeriniz Recep Tayip Erdoğan kırdı, şimdi de hemşeriniz ile uğraşıyorlar. Ülkede ki tüm vesaitleri yok etmek istediği için onunla uğraşıyorlar, bu ülkede Hollanda ve Almanya için karar mı alındı ki onlar bu kadar rahatsız oldu. Niye Cumhurbaşkanı ile uğraşıyorlar, 15 Temmuz saflarına karşı güçlü bir Türkiye var. Güçlü bir meclis ve hükümet modeline gelmek istediğimiz için bizimle uğraşıyorlar. Yıllarca demokrasimiz ile uğraşılmış, ekonomimiz terbiye edilmiş,  Yıllarca etnik terör, Mezhep ayrılıkları, dindarlık ve kılık kıyafetimizle uğraşılmış 82 Anayasalarından bahsediyorum, bunlar ile savaşıyoruz” dedi.

Soylu “ Bize Yargıtay, Danıştay kararları ile baskı yapmak istediler, medya ile baskı yaptılar. İlticacılık yetmedi, Ekonomik kriz, enflasyon üzerinden baskı yaptılar istediler bu ülkede Cumhurbaşkanını biz seçelim, sivil cumhurbaşkanını biz seçelim, emekli generallerden Cumhurbaşkanı yaptılar. İMF nin memurunun önünde diz çökelim istediler. Bir günde bankaları boşaltarak 2500 gencimizi işsiz bırakmak istediler. Demokrasi büyümesin istediler, sürekli sırtımızda hançer ile dolaştılar. Uluslar arası kıraloyka karşı teslim mi olacağız, rahmetli Özal, Erbakan ve Türkeş bu sistemi niye yürümez dediler. Cumhurbaşkanımız niçin bu sistemi Tuzak ve mayın dolu diye niteledi. Bu sistem başı  kapalı diye Üniversite ve devlet dairelerine sokmadı” dedi.

 

 

       Güçlü zamanımızda Gazı olayları patladı

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu Türkiye”nin en güçlü zamanlarında Gazı olaylarının patlak verdiğini belirterek “ Mesele 8 ağaç meselesi değil, Türkiye ana yolları,  3 hava limanı,Avrasya tünellerinin  temellerinin atıldığı dönemde Gazi olayları ile karşılaştı. 17 Aralık sabahı bu ülkenin Cumhurbaşkanına karşı eylem yaptılar” dedi.

  Baykal Bakanlığa gelsin

Bakan Soylu CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal” a seslenerek “ Baykal sana soruyorum, sana tuzak kuranlara bir iki cümle söyle, Bakanlığa gel sana tuzak kuranları göstereyim, sana kimlerin tuzak kurduğunu gel de gör. Kutsallara ve onlar üzerinden tuzak kuranlar tuzağına düşmeyelim” dedi.

     Tüm yapılanlar gidebilirdi

7 Haziran seçimlerinde tüm yapılanlar gidebilirdi diyen Soylu”  7 Haziran Tek başına iktidar yapmadı, bu ülkede başka krizler olabilirdi. Tüm yapılanlar bir anda gidebilirdi. Bir gecede bankalar boşaltılabilir, iflas edenler geçmişte ellerini ovaladığı gibi yine ellerini ovalayabilirdi” dedi.

    Güneydoğu huzur buldu

Hakkari ve Yüksekova”ya gittiğini buralarda Türk bayraklarının şahlandığını söyleyen Soylu “ Halk artık yeter diyor, 7 Haziran da yüzde 10 un üzerinde oy almışlardı ve özerklik ilan edeceklerini söylemişlerdi. Artık silahlarla konuşmayacağız.  Halk artık kendi kimliklerini buldu. Hani özerklik ilan edecekler neredeler şimdi hepsi içeride” dedi.

     Terörle mücadele adım adım sürüyor

Bakan Soylu konuşmasında Terörle olan mücadelenin devam ettiğini belirterek “ Şu an 30 un üzerinde operasyonumuz var. 2 günde 700 un üzerinde PKK ve KCK li tespit edildi. Terör ve terörizimle mücadelemiz devam edecek. Sadece terör değil, kültürel ve sosyal alanda mücadelemiz devam ediyor. Güneydoğu da halk çocuklar için park istiyor. Artik vergiler o bölgeye kurşun olarak değil, hizmet olarak dönüyor, tabii bundan batı ülkeleri rahatsız, Belediye Başkanlarını niye alıyorsunuz soruyorlar.  Belediye araçları hizmet yerine keleş ve silah taşıyorlardı.  Kimse Türkiye”yi terörle terbiye etmeye kalkmasın” dedi.

        15 Temmuz meclisi

Bakan soylu “ Bu ülkede 15 Temmuz”u yaptıranlar daha önceki yıllarda DYP den başka partiye 25 vekil vermedi mi ?, 15 Temmuz sonrası güçlü meclis mi oluşacaktı. Batı istediği gibi meclis ile oynayacaktı. Eski meclis başkanlarının konuştuklarına bakın. Onlar ne yaptı, hangi cesaret örneğini gösterdi. Cumhurbaşkanının milyonda bir cesareti size olsaydı, 18 yaşında 15 Temmuz gecesi Tankların üzerine çıkan gençlerin cesareti size yok. Biz hesabımızı sandıkta görürüz. Biz temsil makamı değiliz, biz icraat makamıyız, bizin hedeflerimiz var. Biz ömür boyu terörle mi uğraşacağız. 1960 ve 80 darbeleri ile mi uğraşacağız. Cumhurbaşkanı hakkında karar veren hakimler değimliydi.  Batının kafasında bunlar var. Gelişmiş ülkeler seçmen yaşını 18 yapsın ve ülke yönetimine alsın, biz yapmayalım. Biz Avrupa”dan 10 yaş daha genciz. Onlar patron biziz diyorlar. Yok artık, 18 yaşında gençlerimiz askerlik yapıyor ise şehit düşüyor ise seçme ve seçilme hakkı olmalı. Biz gençlerimize sorumluluk vereceğiz. Ülkenin yaşlanmasının önüne ancak böyle geçeriz. Geçmişte okullara 7 yaşında başlanırdı, şimdi Anaokullarımız var ve eğitime daha erken başlıyoruz. Sorumluluğa bizim ihtiyacımız var. Baş örtüsü artık mecliste var, meclis kısıtlılar meclisi değil. Bu ülke çok sıkıntılı dönemlerden geçti, son 300 yılın en güçlü dönemindeyiz. Kimse bize bu topraklarda senaryo yazmasın. Etrafımız fitneler ile dolu ve bu bitmeyecek, bizi ayakta tutan büyük millettir” dedi.

          Rize”de örnek seçim bekliyoruz

Soylu konuşmasının sonunda Rize”den rekor seçim sonucu beklediklerini belirterek “ Rize”nin tek partisi var Recep Tayip Erdoğan, başka partisi yok. Bu şehirden rekor oy bekliyorum. Cumhurbaşkanımızın şehri” dedi.

     Soylu daha sonra Öğretmen evinde şehit aileleri ile bir araya geldikten sonra kapalıspor salonunda halka hitap ettikten sonra Pazar ilçesinde programına devam etti.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar