ANBARLIK İLKOKULU OYUN PARKINA KAVUŞTU
Tuzla Belediye Başkanlığının ve birkaç sivil toplum kuruluşunun katkıları ile Anbarlık İlkokulunda oluşturulan oyun parkının açılışı yapıldı.
Tuzla Belediye Başkanlığı ile Tümsiad Rize Şubesi ve Koçallar Eğitim Platformu gibi sivil toplum kuruluşlarının desteği ile Ambarlık İlkokulunda oluşturulan oyun parkının açılış Rize Valisi Erdoğan Bektaş’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Açılış törenine Vali Bektaş’ın yanı sıra Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ile Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi gönüllüleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenci velileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Rize Belediye Başkanı Prof.Dr.Reşat Kasap, açılış töreninde yaptığı konuşmada; Rize dışından, gerek kamu kurum ve kuruluşları ve gerekse sivil toplum kuruluşlarınca Rize’ye yapılan yatırımları önemsediklerini belirterek, bu ve bunun gibi projelere katkı sağlayanlara teşekkür etti.
Vali Erdoğan Bektaş da Anbarlık İlkokulundaki öğrencilerin, aldıkları eğitimi biraz daha nitelikli hale getirmek için imece usulü ile gerçekleştirilen yatırımın sonuçlarını almış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bu ve bunun gibi projeler, çocuklarımızı geleceğe daha nitelikli ve donanımlı hazırlama çabasının bir ürünüdür. Bugün, bu okulumuzun sıralarında eğitim gören 6 yaşındaki çocuklarımız, bütün eğitimlerini tamamlayıp hayata atılmaları yaklaşık 15-16 yıllık bir süreyi içeriyor. Yani bugün bu sıralarda eğitime başlayan çocuklarımız, 2033 yılında gerçek anlamda hayata atılmış olacaklar. İşte bu yüzden çocuklarımıza 2033 yılında ihtiyaç duyacakları donanımı kazandırarak hayatla baş etmenin yollarını öğretmemiz lazım” dedi.
Gerçekleştirilen bütün yatırımların Türkiye’nin geleceği olan gençler ve çocuklar için olduğuna vurgu yapan Vali Bektaş, “Bizim asıl işimiz çocuklarımızı geleceğe hazırlamak. Bu aşamada okullarımızda nitelikli eğitim materyallerine, bilgisayarlara, oyun parklarına ihtiyacımız var. Bunun için başta Tuzla Belediye Başkalığı olmak üzere projede katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Anbarlık İlkokulu oyun parkının açılışı gerçekleştirildi.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın