F4 FANTOM SAVAŞ UÇAĞI RİZE’YE KONDU…


F4 FANTOM SAVAŞ UÇAĞI RİZE’YE KONDU…


 

Rize sahiline renk katacak olan F4 Fantom2 savaş uçağı, Bağdatlı Mahallesi eski yat limanı alanı olarak bilinen bölgede başlatılan montaj çalışmaları 10 günde tamamlanarak yerine yerleştirildi.

Türk Hava Kuvvetlerinde yıllarca başarılı görevler almış, ancak aktif kullanım süresini tamamlamış olması nedeniyle Türk Hava Kuvvetleri envanterinden geri çekilen F4 Fantom2 savaş uçağı, Rize Belediyesi’nin girişimleriyle Rize’ye getirildi.

Türk Hava Kuvvetlerinden gelen teknik ekip ve Rize Belediyesi ekipleri tarafından uçağın yerleştirileceği alanda zemin iyileştirme çalışması yapılarak Uçak belirlenen alana yerleştirildi. Montaj aşamasında vatandaşların ilgi odağı haline gelen uçak kısa sürede büyük beğeni kazandı.

Ayrıca uçağın yerleştirildiği alanda ilerleyen süreçte şehitlik anıtı, Türk bayrağı ve milli duygularımızın sembolü olan bir takım çalışmalarında yapılması planlanmaktadır.

 


Önceki Haber 

Yorumlar

 1. 1 0
  {usertitle}

  Mustafa

   27 Haziran 2020 00:49
       

  Rizem yatırımlarla doldun taştın... Maşallah... Daha bize ne olur artık Fantom uçağımız da var maşallah... bide bir şey yapılmıyor diye sızlananlar var ya ahh ahh kalp gözünüz bir açılsa keşke...

 2. 0 0
  {usertitle}

  yatlımnı

   27 Haziran 2020 16:22
       

  ahhha ne olaay koskoca sahılde mıllletın bır balık tutacak denıze uzunlukta t şekli bir yer yok guya karadenizliyız her yer kaya olta atmaya yer yok saygılar beledıye rızedekı burakrat

Yorum Yapın