Rize Emniyeti Zulayı Patlattı!


Rize Emniyeti Zulayı Patlattı!

 

Rize İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı operasyonlara bir yenisini daha ekledi.                                  
 
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelince, yapılan iki ayrı operasyonda çeşitli türde ve adette uyuşturucu madde ele geçirilmiş olup yakalanan 5 kişiden 4’ü adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.
 
Yapılan iki ayrı operasyonda ilimiz merkezi ve ilçelerinde Uyuşturucu Madde Ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda toplamda 2053 gram eroin ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı gereği adı geçen şahıslar gözaltına alınmış olup, 20.09.2014 günü mevcutlu olarak Rize Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmiş, çıkarıldıkları mahkemece K.S. ve H.B. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderilmiş, E.S. isimli şahıs hakkında adli kontrol kararı verilmiştir.
 
Aynı gün yapılan farklı bir uygulamada ilimiz merkezi ve ilçelerinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda 20/09/2014 günü oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 34 … plaka sayılı araçta yapılan detaylı arama neticesinde; aracın göğüs kısmında özenle zulalanmış halde;
 
  -15.89 gram toz esrar,
 
  -5.45 gram Hint Keneviri tohumu
 
  -500 adet ecstasy,
 
  -3.07 gram sentetik kannabinoid(bonzai)
 
bulunarak el koyulmuş, aracın sürücüsü olan A.İ.Ö isimli şahıs ile yanında bulunan G.T. isimli şahıslar gözaltına alınarak haklarında uyuşturucu madde ticareti suçundan yapılan işlemin ardından çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.
 
Emniyet yetkilileri vatandaşların uyuşturucu ile ilgili ihbar için 156 ve 155’i arayabileceklerini; ihbar da bulunanların isim ve adreslerinin hiçbir şekilde deşifre edilmeyeceğini ifade ettiler.
 
Toplum için büyük tehlike olan uyuşturucu ile mücadele hız kesmeden artarak ve kararlılıkla sürdürülecektir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar