48 SAAT İÇİN DE 9 NUMARAMIZ GELECEK


Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Hasan Kemal Yardımcı; Türk futbolunun durumu ile ilgili çarpıcı tespitler yaparak önemli açıklamalarda bulundu. Yardımcı, Türk futbolunun artık tüketmeyi bırakıp üretmeye geçmesi gerektiğini söyleyerek yoksa artık duvara toslayacağını belirtti. 

   

TÜRK FUTBOLU DUVARA TOSLAMAK ÜZERE 

Türk futbolunun durumu belli. Basında, medyada konuşulanlar ortada. Artık yavaş yavaş gerçeklerle yüzleşmeye başladı Türk futbolu. Fazla söze gerek yok! Türk futbolu duvara toslamak üzere. Bir manevra kabiliyeti var, bir kurtarma yolu vardır. Bana göre artık kulüpler kendi içinde, kendi bünyesinde sistemini düzenini kurmalı. Bu sistemi; başta finansal fair play noktasında çok dikkatli olarak iyi yönetmek zorundayız. 

  

RİZESPOR HER ANLAMDA DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADI 

Bu yıl Çaykur Rizespor her anlamda değişim ve dönüşüm yaşadı. Scout ekibinden transfer komitesine kadar birçok anlamda yenilikler oldu. Transfer Rize’de yapıldı. Transfer ve scout komitelerne çok teşekkür ediyorum. Tatil bile yapmadılar. Bu teşekkürü hak ettiler. Özverileri çok yüksek. İnşallah karşılığını da alacağız. 

  

ÖZ ELEŞTİRİ DE YAPMALIYIZ; TRANSFERDE BİRAZ GEÇ KALDIK 

Transferde bir gerçek var. Yeterine yakın transfer yaptık ama biraz geç kaldık. Özeleştiri de yapmak lazım. 15 gün kadar geç oldu transferlerimiz. Keşke bugünkü duruma 15 gün ya da 3 hafta önce gelseydik. Daha hazır ve iyi olabilirdi. Ama onu da artık İbrahim Hoca ve ekibine bırakalım, o da sıkı çalışarak bu açığı kapatacaktır. Zaten sıkı ve özverili çalışan bir arkadaşımız, ona da inanıyorum. 

  

48 SAAT İÇİN DE 9 NUMARAMIZ GELECEK 

Bizim 48 saat içerisinde netleşecek 9 numara transferimiz olacak. Her an gerçekleşebilir ama bir 48 saat dilimi koydum. Transferi erken bitirmek para demektir. Transfer çok para harcamak demektir. Ben inanıyorum ki ay sonunda piyasa da düşecek, aynı zamanda çok futbolcu da dışarıda kalacaktır. O nedenle taraftarımızdan isteğim biraz daha sabırlı olmaları. Panik yapmaya gerek yok, panik yaparsak yanlış yaparız. 

  

İLK İKİ MAÇIMIZ DA ÇOK ZOR AMA TAKIMIMA İNANIYORUM 

İlk iki maçımız ligin en zor ekipleriyle. Öyle kolay fikstür yok. Bana göre zor takımlarla başlayacağız. Kasımpaşa oturmuş ve iyi bir takım arkasından Akhisarspor ile oynayacağız. Zaten kalitesi ortada olan bir ekip. Fenerbahçe’yi kupada yendiler. Ardından Galatasaray’ı Süper kupada yendiler. Bu da takımın durumunu ortaya koyuyor. Bize gelirsek elbette ki öyle kolay takımda değiliz. Savaşacağız ve takımımıza inanıyoruz. 

  

30 GÜN İÇİNDE ÇAKI GİBİ BİR TAKIM OLURUZ 

30 gün içerisinde bana göre çakı gibi bir takım ortaya çıkacaktır. Fazlada abartmadan. Ne kendimizi yükseklerde görelim ne de kendimizi eksik görelim. Transferde akıllı ve düşünceli hareket ediyoruz. Türk futbolunda bu sene yürüttüğümüz transfer politikasıyla bu yıl başarılı bir şekilde maddi olarak bu işi yürütebiliriz. Manevi açıdan ise Başkan, Teknik ekip, futbolcular, Rize’deki toplum dinamitleri vesaire, yani Rize’yi heyecanlı gördüm. Bu heyecanı sürdürmemiz gerek. Birlikteliği artırarak sürdürmeliyiz. 

  

TÜRK FUTBOLU TÜKETE TÜKETE TÜKENDİ ARTIK ÜRETMELİ 

Türk futbolu artık tükete tükete futbolu tüketti. Bitmek üzere artık. Şimdi artık yavaş yavaş üreten futbol yaratmalıyız. Yani futbolcu üreteceğiz, teknik kadro üreteceğiz, sportif danışman üreteceğiz, yönetici üreteceğiz, futbolcu üreteceğiz. Bunu Türk futbolu için yapmak zorundayız. Avrupa’da bu yapılabiliyor. Biz neden yapmayalım. Kaldı ki başka bir çaremizde yok. 

  

HAZIR PARA İLE İŞ YÜRÜMEZ 

TÜRKİYE’DE KULÜP OLARAK ÖZEL BİR YERDEYİZ 

Böyle hazırdan para bul bu iş yürümez. Bir yere kadar. Bu işi başlattık. Biz şu anda stadından antrenman sahasına tesisimizden çalışma alanlarımıza ve ekonomimize bakıldığında Türkiye’de özel bir yerdeyiz. Butik bir imkanımız ve şansımız var. Dolayısıyla burada gelen futbolcu futboldan başka bir şey düşünmeden futbolunu icra edebilir. İnşallah hocamız bu sene mevcut kadrodan geliştirip piyasaya adam sokması lazım. 

  

BEŞİKTAŞ’I TEBRİK ETMEK GEREK 

TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN OLMALI 

Bu üretme işini en iyi yapan Beşiktaş kulübü. Beşiktaş bunu çok iyi yapıyor ve tebriki hak ediyor. Ben şimdi önümüzdeki sene sonunda bakacağım; hangi takımın hocası kaç adet oyuncu sattı, kulübe ne kazandırdı, ona bakarım ve bakacağım . Kaç oyuncu geliştirdi, Türk futboluna kazandırdı, bu önemli. Artık al hazır futbolcuyu oynat vesaire, bu işler geride kaldı artık. Yaşına bakmam; “34 yaşında da olsa parlat, kazandır” önemli olan bu. Bunları yapmasak Türk futbolu bir yere kadar gidecek ve o yerde de duracak. 

  

AY SONUNA KADAR ÖDEMELERİMİZİ YAPACAĞIZ 

Maddi durumumuza bakarsak bugün sıkıntımız yok değil, var tabii ki. Ay sonuna kadar futbolcularımıza gerekli ödemeleri yapacağız. Yapmamız da gerek. Ama şunu bilin bugün bu kulübün tek bir dosyası yok. Hikmet Karaman’ın yarı parasını ödedik. Kweuke sorununu çözdük. Erciyesspor’un parasını yatırdık mahkemeye. Yani sorunsuzuz. Ama kasa kolaylığı açısından bir döngüye ihtiyacımız var. 


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın