Okan Buruk, Küçük Hatalardan Dert Yandı


Sivasspor maçıyla birlikte yükselişe geçmek istediklerini belirten Okan Buruk, “Kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi

  

Sıkıntılar yaşadık

Spor Toto Süper lig’ de son sırada bulunan ve Pazar günü deplasmanda Sivaspor ile oynayacağı maça dönüm gözüyle bakan Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu. Milli arada 3 gün izin yaptıktan sonra iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerinin altını çizen Buruk, “Önceki haftalarda  cezalı ve cezalı oyuncu sayısı çok olduğu için sıkıntılar yaşadık. Şimdi ise Musa dışında eksik oyuncumun bulunmaması beni sevindiriyor. Milli takımda bulunan oyuncularımızda bir iki gün içinde bize katılacaklar” dedi.

Önemini biliyoruz

Zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Okan Buruk, “Çok zor bir fikstürümüz vardı. Bununla da lig’ deki son üç maçımız istediğimiz gibi gitmedi. Şimdi Pazar günü Sivasspor ile çok önemli bir maça çıkacağız. Bunu hem ben hem oyuncularım çok iyi biliyoruz. Zaten Rize’ de nereye gitsem herkes bu maçın önemini anlatıyor. Bende oyuncularıma bunu anlatarak çalışıyoruz. Elbette taktiksel olarak da bu süreç bize yarayacak. Özellikle eksiklerimizi görüp orada neler yapabiliriz, neleri değiştirebiliriz. Buna çok sıkı bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

5 maç çok önemli

Sivasspor’un iyi bir kadrosu olduğuna dikkat çeken Okan Buruk, “Özellikle hücum hattı çok hareketli. Rakip kaleye çok kolay gidebilen bir takım. Ayrıca hoca değişikliği ile birlikte almış olduğu son Beşiktaş galibiyeti de Sivasspor’a çok büyük bir moral oldu. Ancak biz bu karşılaşmaya bir final maçı olarak bakıyoruz.  İlk yarıda oynayacağımız son 5 maç bizim için çok önemli ve değerli. Her maçtan alabileceğimiz en yüksek puanı alarak bu süreçten güzel bir şekilde çıkmak istiyoruz. Son üç hafta istediğimiz gibi geçmedi ama önümüzde bir şans var.

Yükselişe geçmek istiyoruz

Lig maratonunda zaman zaman iyi şeyler yapıyoruz ama zaman zamanda istediğimiz gibi olmuyor. Küçük hatalar maç kaybetmemize neden oluyor. Bunun üstesinden de gelmemiz lazım. Sivasspor maçıyla birlikte tekrar yükselişe geçmek istiyoruz. Bunu da başarmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi. Büyük emek verdiklerini ancak küçük hatalardan yedikleri gollerle maçlar kaybettiklerini ifade eden Buruk, “Konsantrasyon eksikliği ve odaklanma sorunu yaşayıp kendi pozisyonunuzu alamadığınızda goller yiyorsunuz.

Çıkar maç kazandırır

Oyuncularım iyi niyetli ve ellerinden geleni yapmaya çalışmalarına rağmen eksiklerimiz var. Birinci eksiğimiz de rakip kaleye gittiğimizde final vuruşlarını yapamıyoruz. Sonuca gidemiyoruz. Bununla da daha çok pozisyona girip sonlandırmayı iyi yapmamız gerekiyor. Üçüncü bölgede iyi olmalıyız. Oradaki oyuncularımızın bize maç kazandırmaları gerekiyor. Çünkü bazen maçların kilitlenip oyunun durduğu yerler vardır. Burada bir oyuncu çıkar size maç kazandırır. Bununla da oyuncularımdan sonuca etki etmelerini bekliyorum”.

Maksimum puan almalıyız

İlk yarı için hep puan tahminleri yapıldığını kaydeden Okan Buruk, “Rizespor olarak bizde 20 puanı yakalar mıyız diye hesaplar yaptık. Anacak son üç maçta işler istediğimiz gibi gitmeyince oradaki planımız biraz daha düşüyor. Ama İlk yarıda kalan maç ve 15 puan var. Bizde bundan maksimim olanı almamız gerekiyor. Şuan lig’ de tüm takımlar bir birine yakın ve iki maç kazandığında üst sıralara çıkıyorsun. Bizde alabileceğimiz maksimum puanla ilk yarıyı bitirmek istiyoruz. Hem sıralamadaki yer hem de psikolojik olarak önemli” diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar