Hasan Kartal Köyünde Dobra Dobra Açıklamalar Yaptı


 


Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kartal,  babaocağı olan Rize’nin Fındıklı ilçesi Aslandere köyünde bir araya geldik. Başkan Kartal, başta Vedat Muriqi transferi olmak üzere, önümüzde ki sezon Çaykur Rizespor’un yol haritasının neler olacağı konusunda birçok konuyu açıklık getirdi, dobra cevaplar verdi.

Transferi yıllın hikayesine dönen Kosovalı oyuncu Vedat Muriqi’in dün akşam kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı kendisinin bilgisi dahilinde olduğuna işaret eden Başkan Kartal sözlerine şöyle devam etti;

 

Vedat Muriqi Ayarında Bir Sporcuyu Kaça Alırsınız? Kafamızda ki Bedel Oluşmadı..

“ Ben kendisi ile konuştum ve o konuşmanın ardından bir sezon daha Rizespor’a kalmasının çok daha iyi olacağını ona söyledim. Vedat bana ;” O zaman ben bir açıklama yapayım başkanım dedi” bende ona “ tamam” dedim. Yaptığı açıklama sonrası ben ona “ iyi oldu dedim, belki bir sezon sonra ikimiz birden gideriz gibi bir espride yaptım” böyle bir konuşma aramızdan geçti. Vedat transferinde kafamızda oluşan bir bedel vardı. O bedel yakalansaydı Vedat’ı vermeyi düşünüyorduk, kafamızda ki bedel oluşmadığı için Çaykur Rizespor’da kalması çok daha hayırlı olacağını düşündük. Vedat Muriqi ayarında bir sporcuyu kaça alacağız? Bizde o bedelden biraz daha fazla kazanmamız gerekiyor ki bu işten karlı çıkalım. Dolayısıyla gelinen noktada bizim önümüze gelen bedel bu işten karlı çıkmayacağımız yönde oldu. “ dedi.

 

Reste  Rest Çekerim!.. Ben Sıradan Bir Kulübün Başkanı Değilim…

İki taraf arasında bir restleşme olursa sorusuna Başkan Hasan Kartal;” Çok daha farklı şeyler yaparım ben” diyerek;” Ben bu işi görürsem bir kere yapı olarak biraz değişik bir insanım. İkincisi çok güçlü bir kulüp olan Çaykur Rizespor’un Başkanıyım. Sıradan bir kulübün başkanı değilim ben ve ben Vedat’ın bu sözlerini öyle algılamıyorum. Ben öyle bir şey algılarsam, çok daha farklı işlerin içine girerim. Restleşme değil, Vedat ile konuşmamız çerçevesinde son anladığım kadarıyla benim konuşmalarımı yansıyan bir Twet attı. Kendisi veya menajeri bir kulüple anlaşmış olabilir ama o kulüpten bize gelen fiyat tatmin etmedi mi ne olacak? Burada önemli olan hangisi Rizespor’un menfaatini ön planda tutuyor. Bize son aşamada gelen bedel, Vedat Muriqi’in Rizespor’da kalmasında fayda var” düşüncesi oluşturdu.

 

Vedat Konusunda Benim Tek Korkum !...

Vedat Muriqi bu transfer gelişmelinden etkilenir mi? Sorusuna Başkan Kartal;” Kendisi etkilenmeyeceği için bir yıl daha Rizespor’da kalmayı deklare etti. Vedat, bu olaydan etkilense derdi ki; ”Başkanım biriyle anlaşamadıysanız  bir başka kulüple görüşün, büyük bir kulübe ben gideyim” Büyük derken, taraftarı büyük anlamında dedim. Çünkü borç batağı içinde olan kulüplerin bizden daha büyük kulüp olduklarını ben kabul etmiyorum. Taraftarı, camiası büyük olan kulüplere gitmek isteseydi, bizde ona git derdik. Benim tek korkum, bu çocuk bir yerlere kadar geldi, olası bir  sakatlık ve form düşüklüğü olursa bizden sonra Vedat bu havayı yakalayamaz, onun dışında iki tarafta kaybettiği bir şey yok diye düşünüyorum. cümlesini kullandı.

 

Vedat’ın Sözleşmesi Uzatılacak mı ?

Vedat Muriqi’in kendileri ile bir yıl daha sözleşmesi bulunduğunu hatırlatan Başkan Hasan Kartal, elbette Rizespor olarak Vedat’ın sözleşmesini uzatmak ve ücretinde iyileştirme yapmak isteriz diyerek;” Aslında olabilir. Biz deriz ki istersen bir yıl daha uzatalım ama bu şeyden sonra ona geleceğini sanmıyorum, mevcut ödemeler altında bir yıl daha bizde top koşturur, bir yıl sonra bonservisi elinde istediği takıma gider. Son olarak Vedat Muriqi konusunda şunu söyleyeyim, transfer döneminin bitiş tarihine kadar bu defter kapanmaz ama şuan itibariyle kapandı diyebilirim, yarın ne olur bilemem” dedi.

 

Transferler Kolay Olmuyor

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kartal, ;” Transferde bir sıkıntımız yok, Vedat konusu ayrı bir konu. İstanbul’da Ali Zeki Saruhan Başkanlığında transfer çalışmaları sportif direktör Yılmaz Bal ve teknik direktör İsmail Kartal transfer çalışmalarını yürütüyorlar. Hiçbir transfer kolay olmuyor. Görüşüyorsun, birkaç menajer daha ortaya çıkıyor. Transfer yavaş yavaş son rayına girdiği zaman netleşir. Bunun yanında ekonomik anlamda çok yüksek almak istemiyoruz. İyisini çok ucuza alıp, parlatmak istiyoruz. Bunlara dikkat edeceğiz. Kamp başlıyor, kamp sonunda da transferler devam edecek. Transferde son ihtiyacımız olana kadar da devam edeceğiz. Ara transferler bir tesadüf değildi, ekip olarak bir başarı yakaladık. Burada eksik olan birkaç sporcu gitti, bunların yerine daha iyilerini alacağız. Taraftar iyi transfer istiyor, bu sadece taraftarın isteği değil ki, Başkanın ve yönetim kurulunun da istediği bu yönde. Kimse merak etmesin, en iyisini alacağız, yapacağız. Transferde üç büyüklerden de oyuncu alabiliriz. Trabzonspor’dan da alabiliriz, fakat bir görüştüğümüz oyuncu yok, o kulüpten de olsa oradan da alabiliriz. Okan Buruk ile bir dostluğumuz var. Bu çok önemli. Geçen sezon bizde oynayan Azubike ve olası Awaziem transferleri için. Okan hoca, biz bu oyuncularla görüştükten sonra o oyuncularla görüştü. Biz Okan hocaya deseydik; “O oyuncuyu alma” Okan hoca kesinlikle o oyuncuları istemezdi.

 

182 Milyon Borçla Kulübü Almıştık

Kulübe Başkan olduğu dönemde 182 Milyon TL borç bulunduğunu hatırlatan Başkan Hasan Kartal;” 182 Milyon borç ile biz kulübü aldık. Ama bunun içinde 30 milyon civarında bir borç vardı. Bana, Metin Kalkavan’a ve bir iki de sponsorlara. Şuanda gelinen noktada plancoda gözüken borç 100 milyon. Bu borcun 30 milyonu nu ödemediğimin zaman borç 70 milyona düşüyor. Yani bizim borcumuz 70 – 80 milyon civarında. Buna yeni transferler eklenecek. Bu parada 10 milyon avro olacak. Dolayısıyla bizim borcumuz transferler dahil 150 milyon olur. Bu paranın 80 milyonunu yayından alacağız” ifadesini kullandı.

 

Rizespor Taraftarı Merak Etmesin & "FENERBAHÇE VE GALATASARAYLILAR, INSTAGRAM HESABIMI KİTLEDİ"

Çaykur Rizespor’un tek eksiğinin büyük kulüp olamamasıdır diyen Başkan Kartal, “ Büyük kulüp olmak için taraftara ihtiyaç var. Rizeli olan nüfus kağıdında Rizeli yazan herkesin birinci takımı Çaykur Rizespor olmalı. Rizespor taraftarları merak etmesin, çok iyi transferler yapacağız ve iyi bir sezon yaşayacağız” dedi.

İlçeye ve Köyüne Otel İnşaatları Devam Ediyor

 

 

Çaykur Rizespor kulüp Başkanı Hasan Kartal, Fındıklı Merkez’de ve köyü Aslandere’de yapımı devam eden otel inşaatları hakkında ise kısa bir açıklama yaparak,;” Allah nasip etti, ilçemde ve köyümde otel inşaatı yapmayı. Rizespor başkanı olmadan pek köyüme gelemiyordum ama Allah nasip etti çok şükür Rizespor başkanlığını , bu vesile ile gelmişken buralara da bir şeyler yapalım düşüncesi ile inşaatlar devam ediyor” ifadesini kullandı.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  ahmet

   6 Temmuz 2019 16:07
       

  sayın başkan takımı fenerbahçenin arka bahçesi yapın yönetiminide ali koç'a bırakın daha iyi yaparsınız

  vedat'ı fb vermek için elinden geleni yapıyorsun tebrik ederiz seni.

Yorum Yapın