BEYLER RİZE HALKIYLA OYNAMAYIN


Alihan TELATAR

 


 

 

BEYLER RİZE HALKIYLA OYNAMAYIN

 

 

Çaykur Rizespor, Gazişehir ve Başakşehir’ den sonra Trabzonspor’ da kaybetti. Üst üste alınan bu yenilgiler öncelikle İsmail Kartal’a yazdı ve taşlar yerinden oynattı.  Yeşil-mavililer rakibi karşısında özellikle ilk yarıda iyi oynayıp iyi mücadele etti.  Öne geçti farkı artıracak bir çok gol pozisyonu bulmasına rağmen final vuruşlarını yapamadı.  Yapmamasının nedeni de şansızlıktan daha çok yetenek. Sonuca gidecek yetenekli oyuncun yoksa rakip sana cezayı keser ve sende sonucuna katlanırsın.  Korkunun hiçbir zaman ecele faydası olmaz. İsmail hocam rakibinden korkup adına taktik deyip takımını geri yaslarsan ve yanlış oyuncu değişiklikleri de yaparsan kaybedersin. İsmail hoca ritmini kaybetmeye başladı. İstediğini yapamayınca çözüm üretmekte zorlandı. Maçı kendi kafasında oynadı ve kaybetti.  Şimdi kendini sorgulamalı. Çok ciddi anlamda sorgulamalısın. Üst düzeyde hatalar yanlışlar yapıyorsun.  Her yenilgi sonrası mazeret değil çözüm üret. Yanına kullanma kılavuzu al.  Her şeyi duman ediyorsun. Kendine göre mazeretlerinle de inandırıcılığını kaybediyorsun. Takımda büyük sorunlar var. Hep mazeret üretip sonra da bu işleri ben yaparım zihniyetiyle bu sorunlar çözülmez. Daha önce beni neden oyundan çıkartıyorsun diye sana sitem eden Boldrin’i Trabzonspor maçında oyundan alınca uzattığın elini itiyor. Ama söylediğin gibi sen kin tutmazsın. Hiçbir takım sürprizler, buluşlar ve mucizelerle bir yere gelmemiştir. İsmail hocam, lütfen kendi öz eleştirini artık çok iyi yap.  Takımı içinde bulunduğu durumdan çıkar.  Futbolcu kardeşlerim sizlerde kendinize gelin. Giydiğiniz formanın temsil ettiğiniz camianın büyüklüğünü iyi bilin. Başkan Hasan Kartal, Trabzonspor galibiyetini 100 bin TL pirim vermişti.  Tabi bu arada takımın bu gidişi karşısında Başkan Kartal’ın da neşteri vurup radikal önlemler alması şart. Yönetimde birilerini mutlu edeceğiz diye profesyonelce çalışanların akredite kartını iptal ederek basit işlerle uğraşmayın.  Fantezi yapmayın.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ AMİGOLUK YAPTI

Şimdi gelelim Rizespor Trabzonspor maçından önce ve sonra yapılanlara.  Komşumuzun siyasileri ve önde gelen kanaat önderleri maçtan önce sanki Rize’ de çok olumsuz şeyler olacakmış gibi müthiş bir algı operasyonu yaptılar. Bir çok kişiyi aradılar. İstediklerini yaparak başarılı oldular. Şimdi de bunun keyfini yaşıyorlardır.  Çünkü kazandılar.

Ben öncelikle Rizespor taraftarını tebrik edip ayakta alkışlıyorum. Hiç küfür etmediler. Hiçbir olumsuzluğa izin vermediler. Ama komşu takımın taraftarı tam tersini yaptı. 90 dakika küfür etti. Rize stadında. Peki maçtan sonra ne oldu. Görevli olan güvenlik görevlileri Trabzonspor taraftarının önüne gidip bordo-mavi diye tezahürat yaptılar.  Göztepe maçında güvenlik görevlisi sayısı az olduğu için Rize Emniyet Müdürlüğü Rizespor’u savcılığa vermişti. Savcılıkta güvenlik sağlanamadığı için 7 bin TL ceza yazıp 300 özel güvenlik görevlisi bulunmasını şart koşmuştu.  Bununla da başta Trabzon olmak üzere çevre illerden özel güvenlik görevlileri gelip görev yaptı. Dışarıdan gelen özel  güvenlik görevlileri görevlerini unutup sahanın içinde Trabzonspor taraftarının önüne gelip Bordo-mavi tezahüratı ile amigoluk yaptılar. Horon oynadılar. Arkaların dada Polis güçleri var. Rize Emniyet müdürü Nurettin Gökduman, bu durumu seyretti.  Özel güvenlik görevlilerine siz ne yapıyorsunuz diyen kimse olmadı. Geçen sezon oynana maçta yaşananlar unutulmuş. Olmadı beyler bu hiç olmadı. Bu arada Trabzon Emniyet müdürlüğü Twitt atarak . Rizespor Trabzonspor arasında oynanan futbol müsabakasını kazanan Trabzonspor’u tebrik etti.

Ben Rize valisi kemal Ceber’in Rizespor’a olan ilgisini ve sevgisini çok iyi biliyorum. Ceber’in görevlerini unutarak amigoluk yapan bu güvenlik görevlileri için gereken işlemi yapıp bunu da kamuoyuyla paylaşmasını rica ediyorum. Aynı şekilde Rize milletvekilleri Hayati Yazıcı, Muhammet Avcı ve eski spor bakanı Osman Aşkın Bak. Sizlerde lütfen gereğini yapı. Rize halkıyla kimse oynamasın.  


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 1
  {usertitle}

  saldıray

   7 Ekim 2019 17:34
       

  şimdi gelde konuşma gelde bu işi yapan ibnelerin an.... me öylemi ulan vasfınız  isminiz ne olursa olsun ister içişleri ister dışişleri bakanı olaun kim olursanız olun rizeliyle oynamayın alayınızı oynatırız bunu bilin bilmiyorsanızda dedelerine sorun çok üstümüze geliyorsunuz sizde biliyorsunuz sizin takımın şerefsiz olduğunu paraya anasını bacısını satacak çok adamın olduğu trabzonda adam çıkmadığını şimdi son sözümde bizim yönetivcilere o güvenlik göevlilerini o stada neden soktunuz size bu emri kim verdi kimden korkuyosunuz bunların babası ri,zeli oğlum babaları rizeli  rize valis ve rize veki,lleri bu işleri yapan rizede baskı oluşturmaya çalışan kişi bellidir içişleri bakanı bu adamı şikayet edin reise söyleyin belliki suyu bayağı kaynamış biz rizeliyiz her şeye el yetiştiririz merak etmeyin şimdi görev vekillerde görelim bakalım ne kadar rizeliler  admin yaptığımız yorumları neden yayınlamıyorsun hayırdır sendemi korkuyorsun şehrine karşı yapılan bu saygısızlığa şerefsizliğe karşı konuşmayalımmı rizesporun gerçek taraftarına sesleniyorum herkes cimer e girip soyluyu ve rizede görev yapan trabzonlu polisleri şikayet etsin rizede nufus kağıdında trabzon yazan polis istemiyoruz aklı başında herkes korkmadan  giirsinm siteye şikayet etsin

 2. 1 0
  {usertitle}

  Tefo

   8 Ekim 2019 00:39
       

  Her hafta fotoğraf çektiren yöneticilerimiz nerdeydi bunlar yaşanırken? Vallahi billahi herkes kendi işinde,kendi çıkarında..Kimisi Rizespor ismini ve lobisini kullanarak işlerime nasil katkı saylayabilirimin peşinde,kimi Siyaset ve sivil toplum kuruluşlarına oynamanın peşindeyken hepsinin ortak yanı ise birbirleri ile sidik yarıştırmanın peşinde olduğu..Rizelilerin Rizelilerden başka düşmanı yok, bırakın Trabzonla Bursayla Kayseriyle uğraşmayı..Bizimkiler bizimkilere düşmanlık eder ve besler.Ondan dolayı bizden bi bok olmaz.Saygilar   YÖNETİM ISTIFA.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!