Rizespor'un Yabancıları Rize'de Yerlileri İse !..


 


Süper ligde birçok takım futbolcu, teknik ekip, Başkan ve yönetim üyeleri ile birlikte kulüpte çalışanlarına Koronavirüs testleri yaptırırken, Rizespor’da durum şimdilik beklemede.

Yeşil – mavili takımda teknik direktör Ünal Karaman ve yardımcıları ailelerinin yanında il dışında bulunuyorlar.

Yabancılar Rize’de Yerliler Memleketlerinde!

Liglerin süresiz ertelenmesi ardından yeşil – mavili takımda yabancı oyuncular Rize’de kalırken, yerli oyuncularda kaptan Orhan Ovacıklı, Tunay Torun ve Atakan Akkaynak dışında diğer oyuncular ailelerinin yanına gittiler.

Talbi ve Atakan Tesiste!

Öte yandan Tunuslu savunma oyuncusu Talbi ve gurbetçi genç oyuncu Atakan tesislerde kaldığı ve bu oyuncuların bireysel olarak çalışmalara devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Yabancıların Tercihi Rize!

Rizespor’un kadrosunda yer alan Diamonde, Vetrih, Garmash, Morozıuk Boldrin, Sasse, Samudio, Skoda, Borıachuk, Melnjak ve Fernandes Rize’de ikamet ettikleri evlerinde kaldıkları öğrenildi.

Aberhoun ve Amınu İstanbul'da

Öte yandan sağlık sorunu yaşayan Faslı savunma oyuncusu Aberhoun ve dizinden ameliyat olan Amınu Umar ise İstanbul'da tedavilerine devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

 

Önce Kaptan Orhan Sonra Tayfası Sıraya Girdi..

Çaykur Rizesporlu futbolculardan ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da forma giyen futbolcular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımında bulunuyor.

Yeşil-mavili kulüpten yapılan açıklamada, futbolcuların Türk Kızılay ve sivil toplum örgütleri aracılığıyla ailelerin gıda ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma yürüttüğü belirtildi.

Yabancı oyuncuların da gıda yardımına destek olduğunun ifade edildiği açıklamada, takım kaptanlarından Abdullah Durak'ın Türk Kızılay aracılığıyla 100 ailenin 2 aylık gıda ihtiyacını karşılayacağı kaydedildi.

Forvet oyuncusu Oğulcan Çağlayan'ın "Ben de bin ailemizin erzak ihtiyacını karşılıyorum. Böyle günleri yardımlaşarak atlatacağız." mesajı verdiğinin belirtildiği açıklamada, Tunuslu Montasar Talbi'nin 30, takım kaptanlarından Orhan Ovacıklı'nın ise 40 ailenin 2 ay boyunca erzak ihtiyacını karşılayacağı aktarıldı.

Gurbetçi oyuncu Atakan Akkaynak'ın da katıldığı kampanyaya çok sayıda kişinin destek verdiği ifade edildi.

Öte yandan yeşil-mavili oyuncuların, sosyal medya hesaplarından başka takımlardaki futbolcu arkadaşlarını da yardım kampanyasına davet ettiği görüldü.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMAZ


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın