Morozıuk; " panik yok ama korku var "


Çaykur Rizesporlu Morozyuk, Türkiye'de karantina günlerini anlattı. 

Çaykur Rizespor'un Ukraynalı futbolcusu Morozyuk, karantina süresinde yaşadıkları ülkesindeki bir Youtube kanalına anlattı. 

 
"ÜLKEDE HER ŞEY SAKİN, PANİK YOK AMA KORKU VAR"
İlk önce 4 gün ara verdik. Sonra antrenmanlar kapatıldı. Şimdi karantinadayız. Bu belli ki bir süe daha devam edecek. Ben de evdeyim ve karantina kurallarına uymaya çalışıyorum. Ülkede her şey sakin, panik yok ama korku var. Herkes maske takıyor. 

"TESİSLERE GİDEREK TEK BAŞIMA ÇALIŞIYORUM"

Her gün tesislere giderek antrenman yapıyorum. Kimse yok. Her yerde dezenfektanlar var sadece. Her defasında ellerime yıkıyorum. 

"BİZ NE ZAMAN GÜLECEĞİZ?"

En üzücü olan şey, bunun ne zaman biteceğini bilmemek. Dünyadaki hayat ne zaman normale dönecek bilmiyoruz. İnsanlar ne zaman kafalarını kaldırıp, ne zaman gülecek, ne zaman hayatın tadını çıkaracak bilmiyoruz. Biz ne zaman güleceğiz? Bu belirsiz. Her zaman pozitif bakmamız gerekiyor ama durumlar çok kötü. Bununla başa çıkmak zorundayız. 

"POZİTİF DÜŞÜNMEYE ÇALIŞIYORUM"

Her zamanki gibi sakince çalışıyorum. Kendime dikkat etmeye çalışıyorum ve hayatı yeniden yaşamak için pozitif düşünüyorum. Şu anda İngilizce çalışıyorum. Türkçe'mi daha fazla geliştirmek istiyorum. Umarım yakında her şey daha iyiye gider. 

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın