KARTAL: EKONOMİK OLARAK SIKINTIMIZ YOK


 


KARTAL: EKONOMİK OLARAK SIKINTIMIZ YOK

 

Liglerle ilgili her türlü ihtimale hazır olduklarını belirten Rizespor başkanı Hasan Kartal, “Sezonun iptali dahil tüm planlarımız hazır. Ekonomik olarak da iyiyiz” dedi

 

 ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIK

Koronavirüs nedeniyle süper lige verilen arayı değerlendiren Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal,  Futbol Federasyonunun ligin Haziran ayında başlatma planı var. Bu şuanda bir plan önümüzdeki süreç nasıl gelişecek bunu bekleyip göreceğiz. Bizim önceliğimiz sağlık. Bizim gibi oyuncularımızda evlerinde ve Ünal hocanın kendilerine verdiği program dahilinde her gün evlerinde antrenman yapıyorlar.  Rizespor olarak programı ligin kaldığı yerden devamına göre yaptıklarını bu nedenle tüm takım şehirde kaldı” dedi.

 

HERKES GİBİ BEKLEMEDEYİZ

Futbolcuların sezon sonunda bitecek olan sözleşmeleri konusunda Futbol Federasyonunun yaptığı çalışmayı beklediklerinin altını çizen Başkan Hasan Kartal, “Kadromuz da bir çok kiralık futbolcu ile birlikte Mayıs sonun da sözleşmesi bitecek oyuncularımız var. Bu oyuncuların durumu için beklemedeyiz. Futbol Federasyonu bu oyuncuları için çalışma yapıyor. Her kulüp gibi biz de yapılan bu çalışmaya göre hareket edeceğiz” dedi.

 

SIKINTI YAŞANAÇAK

Koronavirüsü nedeniyle futbolda büyük bir ekonomik kriz yaşanacağına da dikkat çeken Başkan Hasan Kartal, “Bu konu dada çalışmalar yapılıyor. Kulüpler yatırımlar ve transferler yaptı. Büyük sıkıntılar yaşanacak. Elbette ekonomik olarak da planlar yapılıyordur. Rizespor olarak biz bu konuda diğer kulüplere göre daha iyiyiz. Ekonomimiz sağlam. Süper lig kulüpleri içinde en az borcu olanız. Bu konu da rahatız”. Mayıs ayında durumun belli olacağını kaydeden Kartal, “Sezonun iptali dahil tüm planlarımız hazır” diye konuştu.


 

FUTBOLU VE ARKADAŞLARIMI ÖZLEDİM

 

Çaykur Rizespor’un kaptanı Abdullah Durak, arkadaşlarını ve futbolu çok özlediğini söyledi. Teknik heyetin verdiği program doğrultusunda çalıştığını ekstra antrenmanlar yaptığını belirten kaptan Abdullah, “Bununla birlikte haftanın iki günü tüm takım videokonferans üstünde toplu olarak antrenmanda yapıyoruz. Bu çalışma süresinde Ünal hocada bize neler yapmamız nasıl çalışmamız gerektiği konusunda sürekli bilgiler veriyor. Ben iyi formdayım, kendimi çok iyi hissediyorum.  Ancak tabi ki sahayı özledik. Evde yapılan antrenman sahada arkadaşlarımla birlikte yapılan antrenman yerine geçmiyor. Birbirimizle şakalaşamıyoruz.  Sahada oynamayı özledik” dedi.

 

Evde vakit geçirmenin güzel olduğunu da ifade eden Abdullah Durak, “Çocuklarla vakit geçirmek eğlenceli. Onun dışında eşimle birlikte filim izliyoruz. Haberleri takip ediyoruz. Oynadığımız maçları da izliyorum. Ayrıca Virüs kurallarına harfiyen uyuyoruz.  Kendimi her yönden hazır tutuyorum. Bir futbolcu için en önemli motivasyon kaynağı maçtır. Arkadaşlarımı özledim. Onlarla omuz omuza verip mücadele etmeyi özledim. Taraftarımıza da çok özledim. Umarım en kısa zamanda eski hayatımıza dönüp savaşmaya devem edeceğiz. Sağlık çalışanlarının da hakkı ödenmez Allah onlardan razı olsun”.

Alihan TELATAR


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın