Rizespor’un 1 Puana İhtiyacı Var! İşte O Olasılıklar!..


 


Rizespor’un 1 Puana İhtiyacı Var!

Evinde Malatyaspor’u net bir skor ile geçerek hayati derecede 3 puanın sahibi olan Rizespor, ligin son haftasında oynayacağı Fenerbahçe maçından alacağı bir puan ile hiçbir hesaba girmeden ligde kalıyor.

Rizespor İçin En Kötü Senaryo!

Ligin son haftasında yeşil – mavili takım Fenerbahçe takımına mağlup olursa, Denizlispor’da kendi sahasında MKE Ankaragücü takımına mağlup olması, Kayserispor’un evinde Trabzonspor’u yenmesi ve Malatyaspor’un da son maçta kendi sahasında Gaziantep FK takımına karşı puan kaybetmesi durumunda üç takım ( Denizlispor, Kayserispor ve Çaykur Rizespor ) 35 puanda kalıyor. 3’lü averajla en kötü durumda yer alan Rizespor böylece düşen 3. Takım oluyor. ( MKE Ankaragücü – Malatyaspor – Rizespor )

 

Diğer Olasılıklarda Rizespor’un Küme düşme şansı yok!..

Düşme ihtimali bulunan 4 takımın olası puan eşitliğinde Yukatel Denizlispor ve BtcTurk Yeni Malatyaspor lige veda edecek.

Yukatel Denizlispor'un Kayserispor veya BtcTurk Yeni Malatyaspor ile ligi aynı puanla bitirmesi halinde Denizli ekibi rakiplerinin gerisinde kalacak.

Çaykur Rizespor'un en az 1 puan kazanması ve diğer 3 takımın olası puan eşitliğinde ise BtcTurk Yeni Malatyaspor ile Yukatel Denizlispor lige veda edecek.

Hes Kablo Kayserispor'un puan kaybı ve Çaykur Rizespor, Yukatel Denizlispor ve BtcTurk Yeni Malatyaspor'un puan eşitliğinde ise Kayseri ekibiyle BtcTurk Yeni Malatyaspor ligden düşecek. 

Rizespor İçin En Kötü Senaryo!

Ligin son haftasında yeşil – mavili takım Fenerbahçe takımına mağlup olursa, Denizalispor’da kendi sahasında MKE Ankaragücü takımına mağlup olması, Kayserispor’un evinde Trabzonspor’u yenmesi ve Malatyaspor’un da son maçta kendi sahasında Gaziantep FK takımına karşı puan kaybetmesi durumunda üç takım ( Denizlispor, Kayserispor ve Çaykur Rizespor ) 35 puanda kalıyor. 3’lüaverajta en kötü durumda yer alan Rizespor böylece düşen 3. Takım oluyor.

34. haftanın maç programı

Süper Lig'in 34. haftasında küme düşme ihtimali bulunan takımların oynayacağı maçlar şu şekilde:

Denizlispor - Ankaragücü
Fenerbahçe - Rizespor
Yeni Malatyaspor - Gaziantep
Kayserispor - Trabzonspor

4'lü averaj tablosu

Süper Lig'in 34. haftasında küme düşme potasında bulunan takımların alacağı sonuçlarla birlikte TFF 1. Lig'e düşen son 2 takım 4'lü averaj ile belli olabilir. Denizlispor, Rizespor, Yeni Malatyaspor ve Kayserispor'un puan eşitliği durumunda 4 takımın kendi aralarında oynadığı maçların sonuçlarına bakılarak oluşturulan lig tablosu esas alınacak. Böylesi bir durumda Rizespor ve Kayserispor, Süper Lig'de kalırken Denizlispor ile Yeni Malatyaspor TFF 1. Lig'e düşecek.

Rizespor - 10 puan
Kayserispor - 10 puan
 Denizlispor - 8 puan 
Yeni Malatyaspor - 6 puan

3'lü averaj tablosu

Süper Lig'de son haftaya girerken Kayserispor ve Yeni Malatyaspor'un 32, Denizlispor ve Çaykur Rizespor'un ise 35 puanı bulunuyor. Böylesi bir durumda gelecek hafta alınacak sonuçlara göre 4 farklı 3'lü averaj senaryosu ortaya çıkıyor.

Öncelikle Kayserispor 34. hafta maçında Trabzonspor'u yenemez (Kayserispor bu sonuçla küme düşer), Yeni Malatyaspor, Gaziantep'i mağlup eder ve Denizlispor ile  Rizespor da mağlup olursa 3 takım (Yeni Malatyaspor, Denizlispor ve Rizespor) ligi 35 puanda tamamlayacak. Bu durumda Yeni Malatyaspor küme düşen diğer takım olacak.

Denizlispor - 7 puan
Rizespor - 7 puan
Yeni Malatyaspor - 3 puan

Diğer bir senaryoda ise Yeni Malatyaspor'u Gaziantep'i yenemez, (Malatyaspor bu sonuçla küme düşer) Kayserispor evinde Trabzonspor yener ve Denizlispor ile Rizespor da mağlup olursa 3 takım (Kayserispor, Denizlispor ve Rizespor) ligi 35 puanla tamamlayacak. Bu durumda Yeni Malatyaspor'un ardından Rizespor küme düşen diğer takım olacak.

Kayserispor - 7 puan
Denizlispor - 5 puan
Rizespor - 4 puan

Ligin 34. haftasında sonuçlara göre eğer Kayserispor, Yeni Malatyaspor ve Denizlispor sezonu 35 puanla tamamlarsa oluşan 3'lü averaj tablosuna göre Kayserispor ligde kalacak. TFF 1. Lig'e düşen diğer 2 takımsa Yeni Malatyaspor ve Denizlispor olacak.

Kayserispor - 7 puan
Yeni Malatyaspor - 6 puan
Denizlispor - 4 puan

Ligin 34. haftasında alınan sonuçlara göre Yeni Malatyaspor, Kayserispor ve Rizespor ligi 35 puanla tamamlarsa 3'lü averaj tablosuna göre Rizespor ligde kalan takım olacak. TFF 1. Lig'e düşen 2 takımsa Kayserispor ve Yeni Malatyaspor olacak.

Rizespor - 9 puan
Kayserispor - 6 puan
Yeni Malatyaspor - 3 puan

2'li averaj

Süper Lig'de 34. hafta sonuçlarına göre 4 farklı şekilde 2'li averaj tablosuna bakılacak.

Eğer Yeni Malatyaspor ve Rizespor ligi 35 puanda tamamlarsa (Kayserispor düşen diğer takım) 2'li averaja göre Yeni Malatyaspor küme düşen son takım olacak.

Eğer Yeni Malatyaspor ve Denizlispor ligi 35 puanda tamamlarsa (Kayserispor düşen diğer takım) 2'li averaja göre Denizlispor küme düşen son takım olacak.

Eğer Kayserispor ve Rizespor ligi 35 puanda tamamlarsa (Yeni Malatyaspor düşen diğer takım) 2'li averaj eşit olduğundan genel averaja bakılacak. Rizespor'un genel averajı -17 iken Kayserispor'un genel averajı -31. Bu durumda Kayserispor düşen diğer takım olacak.

Eğer Kayserispor ve Denizlispor ligi 35 puanda tamamlarsa (Yeni Malatyaspor düşen diğer takım) 2'li averaja göre Denizlispor küme düşen son takım olacak.

Küme düşme puan durumu

14. Denizlispor - 35 puan

15. Çaykur Rizespor - 35 puan

16. Yeni Malatyaspor - 32 puan

17. Kayserispor - 32 puan

Kendi aralarında oynadıkları maçlar

Denizlispor 2 - 0 Rizespor
Rizespor 2 - 2 Denizlispor

Yeni Malatyaspor 5 - 1 Denizlispor
Denizlispor 2 - 0 Yeni Malatyaspor

Kayserispor 1 - 1 Denizlispor
Denizlispor 0 - 1 Kayserispor

Yeni Malatyaspor 0 - 2 Rizespor
Rizespor 3 - 0 Yeni Malatyaspor

Kayserispor 1 - 0 Rizespor
Rizespor 3 - 2 Kayserispor

Yeni Malatyaspor 4 - 0 Kayserispor
Kayserispor 2 - 1 Yeni Malatyaspor


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın