BÜLENT KORKMAZ DOBRA DOBRA KONUŞTU


BÜLENT KORKMAZ DOBRA DOBRA KONUŞTU

YENİ SEZON HAZIRLIKLARINA ERZURUM’DA DEVAM EDEN TEMSİLCİMİZ ÇAYKUR RİZESPOR’DA TEKNİK DİREKTÖR BÜLENT KORKMAZ ZÜMRÜT RİZE GAZETESİ SPOR MÜDÜRÜ, AJANS53.COM İMTİYAZ SAHİBİ VE FUTBOL ARENA ÇAYKUR RİZESPOR MUHABİRİ  SELİM DENİZALP İLE DOBRA DOBRA KONUŞTU.. 

Yeni sezon öncesi kadro planlaması ve çalışma programını ligin bitimine haftalar kala planladıklarını altını çizen Çaykur Rizespor teknik direktörü Bülent Korkmaz; “Maalesef geçen sezon Tahir Kıran Başkanın yaşadıklarını bu sezon yeni başkan İbrahim Turgut’ta yaşadı” diyerek kongre sürecinin geç olmasından dolayı ve yaşanan yönetim değişikliğinden bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldıklarını söyledi.

23 Haziran’da Rize’de yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını hatırlatan deneyimli teknik adam Bülent Korkmaz sözlerine şöyle devam etti:

YAPILAN TRANSFERLERDEN MEMNUNUM..

“ Mevcut kadro ile çalışmalarımıza Rize’de başlamıştık. İlk etap Erzurum’da oynadığımız Konyaspor maçı sonrası Bayram izni sonrası çalışmalarımız yeniden Erzurum kampında yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Yönetimle iyi bir diyalog içinde yavaş yavaş transferlerimizi gerçekleştirdik. Tüm kararlar, alınan futbolcular ortak karar ile alındı. Doğru hamleler yaptık ama nihayetine her şey sonuca bağlı. Oyuncu grubu çok iyi çalışıyor. Futbolcular her şeyleri ile bizi anlamaya çalışıyor. Hemen hemen tüm futbolculardan memnunum. Tabi sezon başı antrenman yükü fazla ama önce temeli sağlam atmamız lazım. İki mevkie daha oyuncu almayı düşünüyoruz. Kolay değil, bazen kulüpten, bazen futbolcudan, bazen de menajerden kaynaklı sorunlar çıkabiliyor ama sonuç olarak bu zamana kadar yapılan tüm transferlerden memnunum açıkçası” dedi

BU LİGDE İLK KEZ GÖREV ALACAĞIM AMA !..

Rize şehrinin kendisine inanıp, güvendiği için teşekkür eden tecrübeli teknik adam Bülent Korkmaz, Bu ligin zor bir lig olduğunu bir kez daha belirterek;” Bu lig ile süper lig arasında fark var. Çok zor bir lig. Mücadele üst seviyede bir lig. Sistemi veya taktiği ne kadar iyi yapsanız da o mücadeleyi bu ligde göstereceksiniz. Evet ben ilk defa bu ligde görev alacağım ama yardımcılarım bu ligde daha önce görev aldı. Herkesin katkısı olması lazım, geçen sezon kimse katkı vermedi, onun için biz bir aile olacağız, bazen zor zamanlar olacak, işte o zaman önemli olan o birlik, beraberliği, şehrin bütünlüğü, desteği ile o zor zamandan çıkmak, biz bu sene bir aile olacağız ve başaracağız, herkesin katkısını bekliyorum “ifadesini kullandı.

BOLASİE, MİTHAT, AZİZ, EFE…

 

Yapılan antrenmanlardan ve çalışma temposundan memnun olduğunu belirten Çaykur Rizespor teknik patronu Korkmaz;” Futbolcu grubumum çalışmasından memnunum. Hiç şikayetim yok, tabi ki hatalar olacak, biz bu yanlışı gördüğümüzde, oyuncu da hatasını görecek, ama önemli olan oyuncunun hatasını gördükten sonra güvenini kaybetmemek. Hataları görüp, en aza indirmek doğru yolda olduğunuzu gösterir. Ben bu ligde evet ilk defa çalışıyorum ama bildiğim bir lig. Bu ligde her sezon bazı takımlar şampiyonluk parolası ile başlıyor ama bir bakıyorsunuz alt taraftalar. Tam tersi bir bakıyorsunuz şampiyonluk parolası ile başlamayan bazı takımlar sezon sonu süper lige çıkıyor, bu lig böyle bir lig. Önemli olan o havayı yakalamak, o ortamı yakalamak ve ondan sonrası geliyor. İşte biz bu havayı yakalamak istiyoruz. Hazırlık maçlarını kazanmak oyuncuya güven veriyor. Tabi skora bakmadan oynanan oyuna baktığınızda doğru yolda olduğunu görüyorsunuz. Benim için kendi aralarında oynanan oyunda bile kazanmak önemli, inşallah bu resmi maçlarda da böyle olacak ama dediğim gibi bu lig mücadele ligi, mücadele etmeden olmaz. Yapılan idmanlarda oyuncularım çok iyi çalışıyor, Bolasie bunlardan biri. Tüm arkadaşları ile uyum içinde benim için bu çok daha önemli. Mithat Pala bana gitmek istedi, ben bırakmadım. Ondan memnunum. Konuştum kendisi ile ( oynarsın, oynamazsın, sonradan oyuna girersin ) ama bu sezon bu savaşın içinde olacaksın dedim ona. Aziz’den de memnunum. Efe bana göre çok büyük yetenek, kendisini geliştirirse ve karakteri değişmezse çok önemli bir yetenek. Dışardan takip edilen 4 – 5 genç oyuncu var, bunların alınması taraftarıyım. Gittiğim her kulüpte yetenekli genç oyuncu varsa oynattım, oynatırım. Yaş önemli değil, ben G.Saray’da 16 yaşında oynadım. Dobra bir insanım, ekibimle konuşurum ama son kararı ben alırım. Ben burada Rizespor’un bir çalışanıyım, bunun için doğruları konuşmak, söylemek zorundayım, isteyen istediği gibi alınabilir ama ben böyleyim. ” cümlesini kullandı.

TAHİR KIRAN BAŞKANIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM! TEK HEDEF VAR RİZESPOR’U SÜPER LİGE ÇIKARMAK, UYUM İÇİNDEYİZ..

Çaykur Rizespor teknik direktörü Bülent Korkmaz, geçmiş dönem Başkan Tahir Kıran’a teşekkür ederek, yeni başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile uyum içinde olduklarını söyledi.

“Tahir Başkan ve diğer yöneticilere öncelikle teşekkür ediyorum, onlarla da uyum içinde çalıştım.  İbrahim Başkan’a da teşekkür ediyorum. Rize’de ki ofisinde güzel ağırladı bizi, bu kez ekip halinde gideceğiz. Transfer sürecinde çok iyi fikir alışverişinde bulunduk. Kulübün maddi anlamında durumunu planlama ile yaptık. Hepsi ile bir sorun yaşamadık, uyum içindeyiz, devamlı diyalog halindeyiz, herkesin tek hedefi var o da Rizespor’u hak ettiği yer olan Süper lige çıkarmak” ifadesini kullandı.

 

GEÇEN SEZON Kİ BAŞARISIZIKTA HERKESİN PAYI VAR!..

Tecrübeli teknik adam son olarak geçen sezon yaşanan başarısızlıkta herkesin payı olduğunu vurgu yaparak;” İlk 9 haftada alınan bir puan ve sezon boyunca bütün olumsuzlar bunun gerçek bir yansımasıydı. Benim ve ekibimin olduğu kadar tüm herkesin payı var. Benim, camianın,  herkesin payı var. Bunlar yaşanmaması için doğru bir yol haritası çizmek lazım, doğru planlama yapmanız lazım. Transfer olsun diye transfer yapmıyoruz. Şimdiye kadar geç de olsa doğru planlama yapıyoruz” dedi.

 

SELİM DENİZALP / ERZURUM


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  saldıray

   25 Temmuz 2022 14:50
       

  iki bölgeden bahsetti santrafor ve stoper belliki stoperde sadi karaduman ile telafi peşinde ama o bölge yeterli değil emirhan.selim.sadi,anıl  o bölgede şöyle oturaklı tecübeli bir adam gibi adam lazımdı neyse tercih meselesi ama bence kendiside belirttiği gibi atn ile tutanın iyi olacak dediğine göre eksik bölge santrafor ama oraya alınacak adam gerçekten çok çok iyi olmalı bu ligin üstünde olmalı sıradan bi,r topçu değil santrafor bölgesine 2 transfer gerek takımda orda oynayacak 2 oyuncu var ikisini toplasan 1 adam etmez kubilay asla oynatılmamalı ya deniz oda kadroda tutulabilir ama o bölgeye mutlaka ve mutlaka 2 transfer yapılmalı yoksa eksik kalırız bunun acısınıda ligde fazlası ile görürüz orada hazırlık maçlarında bolasie yi denedi hoca  bize nokta santrafor lazım bolasie bu sene  eğer lige çıkacaksak çok büyük payı olacaktır onunla beraber oynayacak oyuncular önemli miya bolasie.sefa ve santrafor görünüyor arkada papa.ve bosnalı var ama ikisinden biri tercih edilmeli ikiside aynı tip oyuncu demekki eksik bir bölgede 8 numara hoca belki orayı içerden çözecek ama kim oymarki iyi bir alper olur ama oda geçen sene komple yattı yani anlayacağınız işimiz zor kadro kalitesi düşük oyuncu grubu iyi olabilir ama kalite farklı bişey yıllardır beceremediğimiz olay buydu zaten yine başamadık bence haydi hayırlısı nediyelim

Yorum Yapın