RİZE'DE MEVSİM RAHATLADI ZEMİN DÜZELDİ!

 
RİZE'DE MEVSİM RAHATLADI ZEMİN DÜZELDİ!

Futbolda oyun keyfi, seyir zevki ve en önemlisi oyuncu sağlığı için stadyum zeminlerini çok önemli.

Bu sezon yeniden süper lige yükselen temsilcimiz Ç.Rizespor'un stat zemini maalesef istenilen düzeyde değildi.

Yaz ayı boyunca Rize'de yaşanan sıcak ve aşırı nem olayı Çaykur Didi Stadyumunun hibrit zeminini oldukça kötü etkilemişti.

Alanyaspor ve Karagümrük iç saha maçları kısmen kötü bir zeminde oynanmış, lige verilen milli arada Ç.Rizespor kulüp çalışanlarının yaptıkları bakım ve mevsim şartlarının kısmen normale dönmesi ile zemininde eskiye rağmen iyileşme olduğu son oynanan Sivasspor iç saha maçında görülmüştü.

Lige verilen Milli arada kulüp çalışanları Çaykur Didi Stadyumu üzerine zamanla ve doğayla yarışır biçimde oldukça bir hummalı çalışma yaptılar.

Nemin ve boğucu havanın çok olduğu Rize'de yetkililer, mevsimin kısmen rahatlaması ardından çim kökü, yapay uv sistemler ile güneş ışığının takviye edilmeye çalışılması, fanlar ile havalandırmanın  yanında tohumlama ve gübreleme yapıldı.

Kulüp çalışanlarının yaptıkları bilimsel çalışmalar sonrası ve havaların serinlemesiyle birlikte düzelme sürecine giren Çaykur Didi stadyumu son oynanan Sivasspor maçında eskiye nazaran oldukça güzel göründü.

 

Stat zemin üzerinde çalışmalarının devam ettiği bilgisine ulaşılırken, önümüzdeki iç saha maçlarında çok daha güzel zemin altında maçlar oynanacağı müjdesi yetkililerden geldi.

AJANS53.COM ÖZEL

YASAL UYARI: BU HABER AJANS53.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR.

 Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın