`Futbolcular Makine Değil`


 

“İlk Beş Hafta Çok İyi Değildik”
 
Mehmet Özdilek, bütün hazırlıklarını pazartesi akşamı oynayacakları Balıkesir maçına göre yaptıklarını belirtti. Özdilek;” Geride kalan beş haftada beş puan için yeterli diyemem. Çok iyi oynamamıza rağmen bir-iki puan daha fazla alabilirdik. Tabi bu periyodda beş maçın üçünü deplasmanda oynadık. İlk devre alacağınız puanlar bu ligde çok önemli. Özellikle son Eskişehir maçı bizim adımıza çok önemli idi. Eskişehir deplasmanı her takım için zor bir deplasman. O maçtan aldığımız üç puan bize özgüven ve moral getirdi. Biliyorsunuz ki ligde kendi sahamızda kazanmadık. Balıkesir maçı ile yaklaşık 180 gündür yapamadığımız ikili seri üst üste maç kazanma şansımız olacak.. Kendi evimizde kendi seyircimiz önünde favori olan Rizespor’dur. Moralimiz yerinde, tek sıkıntımız takımda yer alan sakatların bir an önce iyileşip, geri dönmesi” dedi.
 
“Ligde Bizde Dahil Hiçbir Takım Hazır Değil”
 
 Ligde her geçen gün mesafe aldıklarını dile getiren Özdilek, “ Ligde bizde dahi her takımın zihinsel ve fiziksel olarak hazır olduklarını düşünmüyorum. Milli aradan sonra geri dönüşlerde sorunlar yaşanabilir. Bu iş lehinizde de olabilir, aleyhinize de. Balıkesir maçı ile birlikte oynayacağımız Sivas, Kayseri Erciyes ve Fenerbahçe maçlarından alınacak sonuçlar bizi farklı konumlara getirecektir. Buna kupa maçını da dahil ediyorum. Akçaabat Sebat maçını kazanarak gruplara kalmak istiyoruz” cümlesini kullandı.
 
“Ligin Şablonu Yavaş Yavaş Ortaya Çıkacaktır”
 
“ Bir kere ciddi olacağız. Çünkü rakibin bulunduğu konum biz fazla ilgilendirmiyor. Özellikle deplasmanda iyi oynayıp, kaybetti karşılaşmalar var. O maçlardan ( Konyaspor, Gençlerbirliği ) oyunun karşılığını alamadılar. Muhakkak ki onlarda puan almak için gelecekler. Rize’de oynanan maçlarda biz favoriyiz. Rakibi iyi analiz ediyoruz, artılarını eksiklerini araştırıyoruz. Balıkesir maçında kazanma odaklı oynayacağız. Şunu net olarak ifade edeyim ki pazartesi akşamı o maçı kazanmak adına biz daha fazla isteyeceğiz ve kazanacağız. Lig uzun bir periyot, rakibin üç puanı var bizim beş puanımız. Ligde yavaş yavaş şablonlar ortaya çıkacaktır. Artık kendi evimizde kazanmanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Ligde bir maç kazandığında 3-4 takımı altına alıyorsun. Bu hafta oynanacak olan maçlar takımların durumu hakkında bize daha fazla bilgi verecektir. Balıkesir takımını ligin en zayıf halkası olarak kategorize etmek doğru değil. Bir galibiyet onlarında iyi yerlere taşıyacaktır. Dediğim gibi pazartesi akşamı benim takımım daha fazla kazanma arzusu içinde olacak ve kazanacaktır diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.
 
“Futbolcular Makine Değil, Merak Etmeyin Geliyorlar!”
 
Takımda yer alan futbolcuların form durumunun her geçen gün üstüne koyarak artığını belirten deneyimli çalıştırıcı Mehmet Özdilek, bu konu hakkında şu ifadeler yer verdi:
 
Her geçen gün üzerine koyan oyuncuların sayısının arttığını belirten Özdilek;” Takımda yer alan futbolcularım makine değil. Kolay değil elbette, yavaş yavaş bir çok oyuncum üzerine koyuyor. Bu durum beni elbette sevindiriyor. İsim vermeyerek olayı bireyselleştirmek istemem. Dediğim gibi günü birlik bakmıyorum ben. Çalışmalarımız devam ediyor. Başladığımız noktadan, bugüne kadar bu gelişimi görmek beni mutlu ediyor. Takımımda çok önemli oyuncalar var, merak etmeyin geliyorlar.
 
Orduspor Maçı
 
Ç.Rizespor teknik patronu Mehmet Özdilek, hafta içi oynadıkları Orduspor hazırlık maçına değinerek şu cümleleri kullandı:
 
“ Orduspor hazırlık maçında özellikle ilk devre oynanan oyuncuların performansları beni memnun etti. İkinci devre zaman zaman düşüş oldu, o da normal. Kolay değil, uzun süre oynamayan, sakalıktan yeni çıkan oyuncular görev aldı. Bir çok oyuncum ilk defa bir arada oynadı. Orduspor’da PTT 1.Ligin güçlü takımlarından. Zihinsel olarak değilde, fiziksel olarak oyuncularımı bu maçta iyi gördüm. İyi bir antrenman maçı oldu, en azından oyuncuları gözlemleme adına iyi oldu. Kazanmak önemli idi, onu başardık. Bu aralar oynayarak gitmek lazım. Herkesi hazır tutmamız lazım en azından futbolcuların ritmini kaybetmeme adına bu tip maçların yararlı olduğunu düşünüyorum” cümlesini kullandı.
 
Milli Takım Yorumu
 
Milli takımla ilgili soruyu yanıtlayan Özdilek;” Tablo ortada aslında, bakıldığı zaman kuralar çekildiğinde grubun iki favori takım vardı. Biri Hollanda, diğeri ise biz. Üç maç sonunda grupta iki takım favori gözüküyor. Hollanda ve İzlanda. Bugün itibariyle iki takım puan, moral olarak bizden önde. 2016’da mutlaka Fransa’da olmak istiyorduk. Oynanmayan yedi müsabaka var. 3. Olan takımlarda şampiyonaya gidiyor, ümidimiz devam ediyor diyebilirim. Tecrübeli bir teknik adamımız var. Fatih hoca ve ekibi bu işten yüzünün akı ile çıkacaktır diye düşünüyorum. Futbolda bazen iki kere iki dört etmiyor. Bazen beş ediyor, bazen üç buçuk ediyor. Sakin ve sabırlı olmamız gerekiyor ve bu insanlara güvenmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.
 
“Yabancı Oyuncu Sayısı Serbest Olsun”
 
Ligde yabancı almak için almanın bize hiçbir faydasının olmadığını bu yüzden yabancı sınırlandırmasının serbest bırakılarak daha fazla fayda vereceğini değinen Özdilek;” Ben daha öncede ifade ettim serbest olmasından yanayım. Bu fikrimi federasyonda da söylemiştim. Rekabetten fayda gelir. Kriter koyarsanız kaliteli yabancı oyuncular gelecek. Türk oyuncularda bu rekabetten yararlanacaktır” dedi.
 
Destek İstedi
 
Pazartesi akşamı kendi evimizde seyirci avantajını yaşamak istediğini belirten Özdilek;” Biliyorum haftanın ilk günü fakat, bizim seyirciye çok ihtiyacımı var. Ligde bazı müsabakalar vardır ki seyircinin desteği ile galibiyet çok daha kolay gelir. Bu maçta bunlardan biri. Taraftarlarımızın desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var” dedi.
 
Sakatlıklarda Son Durum Ne?
 
Balıkesir maçının hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdüren yeşil-mavili takımda sakatlıkları devam eden Kağan ve Ümit pazartesi akşamı oynanacak olan karşılaşmada forma giyemeyeceği öğrenildi. Bir diğer sakat oyuncu Kıvanç Karakaş’ın son durumu ise maç günü belli olacağı belirtildi. Öte yandan Ç.Rizespor’da Milli takımlarda yer alan Ali Adnan’nın Rize’ye döndüğü, diğer Milli oyuncular Osmane Vıera, Oboaboan Godfery ve Leo Kwekue’nin Cuma akşamı takımla birlikte çalışmalara katılacağı öğrenildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın