Afrika ve Asya'ya giden sakat dönüyor demişti!


1,5 Sezon ÇAYKUR Rizespor'un başında görev yapan deneyimli teknik adam Hikmet Karaman, bu süreçte sakatlıklardan dolayı bir hayli zor durumda kalmıştı. Tecrübeli teknik adam bu konu hakkında geçtimiz sezon  " Afrika ve Asya'ya giden oyuncular sakat dönüyor" açıklamasını yapmıştı. Hikmet hoca bu sözleri sonrası transfer rotasını Afrika ve Asya'ya kırmasını bu sezon takımlarından başarı bekleyen milyonlarca  yeşil - mavili taraftarların kafasını karıştırdı..

 

 

 

HİKMET KARAMAN BÖYLE DEMİŞTİ;

"AFRİKA VE ASYA’YA GİDEN SAKAT DÖNÜYOR"
Karaman, milli takım kamplarına giden futbolcuların fizik ve sağlık sorunları ile döndüğünü belirterek, “Tevfik’in arkadaşı ile çarpışarak ayak parmağının kırılması şanssızlık. Holosko milli takım kampından sakat geldi. Milli takım kamplarına gidenler hem fiziksel olarak hem de sağlıklı geri gelmiyorlar. Bu sıkıntı tüm takımlar için geçerli. Hele Asya ve Afrika milli takımlarına gidenler takımlara daha büyük sıkıntılar veriyor. Avrupa’ya giden futbolcularda sorun olmuyor. Diğer Afrika ve Asya Milli Takımları'na giden futbolcuların yol yorgunlukları, orada neler yaptıkları, 12 günlük bir süreç bu. 12 günde bir oyuncu sıfırlanıp geri dönebiliyor” şeklinde konuştu.

ÇAYKUR RİZESPOR ASYA VE AFRİKA'DAN BUNLARI ALDI ;

Bu sezon transferde Asya ve Afrika pazarına açılan yeşil - mavili takımda şuana kadar imza atan futbolcular şunlar oldu;

İran: Ramin Rezaaeıansema, Mehdi Taremi

Irak: Ali Husni Faisal 

Fas: Marwane Saadane

Öte yandan yeni sezonda ÇAYKUR Rizespor'un kadrosuna bu oyunculardan başka Iraklı Dhurgham Ismael, Nijeryalı Oboabona, Kamerunlu Kweuke ve kaleci İtandje bulunuyor. Bir diğer Afrikalı oyuncu Osmane Vıera ile ise sözleşme yenilenmiyeceği öğrenildi.

ÇAYKUR Rizespor önümüzdeki günlerde Irak Milli takımında forma giyen biri stoper bir diğeri orta sahada görev yapan iki oyuncuyu daha kadrosuna katmayı planlıyor.

Yeşil - Mavili takımda bu sezon yardımcı teknik direktörlük görevine getirilen eski ÇAYKUR Rizespor'lu Milli oyuncu Hasan Özer'in ana dili Arapça olduğu biliniyor.

SELİM DENİZALP


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın