Rizeli Halterci Kas Yapmak İçin Başlamıştı, Avrupa Şampiyonu Oldu!.


RİZELİ Milli halterci Onur Demirci, yaptığı açıklamada, Ordu'da 2-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Türkiye Gençler ve 23 Yaş Altı Halter Şampiyonası'nda genç erkekler 105 kiloda altın madalya kazandığını söyledi.

Onur Demirci, şampiyonada genç erkekler 105 kiloda koparmada 130, silkmede de 155 kilo kaldırarak Türkiye rekoru elde etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.


 

Demirci, haltere yaklaşık 4 yıl önce kas yapmak için başladığını ancak daha sonra antrenörlerinin teşvikiyle yarışmalara katıldığı anlattı.

Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra gençler kategorisinde Avrupa şampiyonluğu da bulunduğunun altını çizen Demirci, "Halter çok zor ve emek isteyen bir spor, sürekli antrenman yapmayı gerektiriyor. Onun için sürekli spor salonlarında antrenman yaparak günümü geçiyoruz. Bu sporun Türkiye'de daha iyi yerlere gelmesi için çaba harcıyoruz. Çok şükür düzenli çalıştıkça başarılar da gelmeye başladı." dedi.

Demirci, her sporcunun hayalinde olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirterek, "Ancak her şeyin bir sırası var. Önce dünya şampiyonu, ardından da çok çalışarak olimpiyat şampiyonu olmayı hedefliyorum." diye konuştu.

Ailesinden çok destek gördüğüne işaret eden Onur Demirci, "Herkes, halter yapanların boyunun kısa olacağını söylüyordu ancak bunun böyle olmadığını, yanlış bir düşünce olduğunu bu spora başladıktan sonra gördüm." ifadelerini kullandı.

Gelecekten umutlu olduğunu anlatan milli sporcu, şunları kaydetti:

"Henüz yaşım çok genç. İmkanlar el verdiği sürece bu sporu yapmaya devam edeceğim. Rize'de kaliteli antrenörler eşliğinde antrenmanlarımı sürdürüyorum. Benden beklentileri de çok yüksek. Hedefim bu beklentilere karşılık vererek ülkeme yeni madalyalar kazandırmak."


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar