Rize'de Amatör Spor Haftası Başladı


Amatör spor haftası etkinlikleri başladı..
Rize'de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından düzenlenen etkinlik, kortej yürüyüşüyle başladı ..


Rize ASKF Başkanı Ali Çelik, törende yaptığı konuşmada; "Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde insanların spora kazandırılması, özellikle çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimizdir. Ayrıca gençlerimizin de zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını sağlayacak en güzel araç olan spor, bu hafta etkinlikleri boyunca sevdirilerek, yapılması sağlanacaktır.
   Amatör Spor Haftası ile Rize 'de sporun hak ettiği yeri alacağı ve her hanede spor yapan kişi sayısının artacağına inancımız tamdır. "Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında ASKF olarak spor branşlarını tanıtacak, çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yönlendireceğiz, amatör spor kulüpleri hakkında halkımızı bilinçlendirerek, herkesin amatör bir spor branşı ile ilgilenmesini arzu ediyoruz.
   Rizede ilk kez yapılan 8/14 ekim amatör spor haftası kutluyorum katılımlarınızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyor hepinize saygılar sunuyorum. dedi..
                                 


                                                 

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın