Vali Çeber, Ziyaretlerine Devam Ediyor


VALİ ÇEBER, GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 

Rize Valisi Kemal Çeber, Gençlik ve Spor Müdürlüğünde incelemelerde bulundu ve Müdürlükçe yürütülmekte olan faaliyetler ve planlanan projeler hakkında brifing aldı.

Rize Valisi Kemal Çeber, kurum ziyaretleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü ziyaret ederek şubelerde incelemelerde bulundu ve ardından İl Müdürü Mustafa Çelik’ten kurumun sahip olduğu kaynaklar, yatırım çalışmaları, hali hazırda yürütülen çalışma ve projeler hakkında brifing aldı.

İncelemelerinin ardından Rize Valisi Kemal Çeber, yaptığı açıklamada; yıllarca ‘Çay’ın başkenti’ kimliğiyle tanınan Rize, son yıllarda spor altyapısında gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde “Spor Kenti” olma yolunda büyük adımlar attığını belirterek, faaliyete geçirilen spor tesisleri sayesinde, özellikle son yıllarda birçok ulusal ve uluslararası spor organizasyona ev sahipliği yapıldığına vurgu yaptı.

Rize’de Gençlik ve Spor Bakanlığınca, spora ve sporcuya verilen destekler sayesinde tüm ilçelerinde birçok branşta spor yapabilme imkanının sağlandığını ifade eden Vali Çeber, sporcuların bütün ihtiyaçları düşünülerek yapılan modern tesisler sayesinde de lisanslı sporcu sayısında artış olduğunu belirtti ve gençlerimizin geleceğe daha iyi hazırlanabilmesi için onların muhakkak spora yönlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

VALİ ÇEBER’DEN BAŞKAN KASAP’A ZİYARET

Vali Kemal Çeber, Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap’ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kasap tarafından, belediye hizmet binası önünde karşılanan Vali Çeber, daha sonra belediye başkanlığı makamına geçerek burada bir süre sohbet etti.

Başkanı Kasap, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Görevim süresince başta Valilik olmak üzere, Rize’de ki bütün kamu kurum ve kuruluşlar ile koordineli bir şekilde çalışarak Rize’yi sorunsuz bir şehir haline getirmenin ve daha iyi noktalara taşımanın gayreti içinde olduk. Bundan sonrada aynı uyum içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Vali Çeber de nazik ev sahipliğinde dolayı Belediye Başkanı Kasap’a teşekkür ederek, “Rize'ye güzel hizmetlerin üretilmesi hepimizin ortak dileği. Hepimizin tek derdi bu. Allah'ın izni ile Rize’nin bütün dinamikleri ile ortak hareket ederek Rize için güzel çalışmalara imza atarız. Bunu hep birlikte başaracağız. Çünkü Rize, her anlamda bu potansiyele sahip" dedi.

Başkan Kasap, ziyaret esnasında Rize Belediye Başkanlığınca yürütülen projeler hakkında, maketler üzerinden Vali Çeber’e bilgilendirmelerde bulundu. Vali Çeber de bütün projelerin Rize’nin geleceği için iyi düşülmüş birer proje olduğunu söyledi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar