Rizeli Judocular Avrupa Kupasında Kürsüde


Rizeli Judocular Avrupa Kupasında Kürsüde

 

 

 

Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşen Avrupa Gençler Kupası’nda judocularımız tatamide adeta fırtına estirdi. 21 ülkenin katıldığı müsabakalarda Judo Türk Milli Takımı 8 altın 5 gümüş, 8 bronzun yanı sıra 8 beşincilik ve 5 yedincilik elde ederek 1. Oldu. 

Gençler Avrupa Judo Şampiyonasında Milli Takımımızda yer alan Rizeli Sporcularımızdan Kübra ESİR Avrupa Şampiyonu olarak bir başarıya daha imza attı.  +78 kiloda yarışan Rize’li sporcu tüm rakiplerini yenerek birincilik kürsüsünde madalyasını almaya hak kazandı.

Gençler Avrupa Judo Şampiyonasında Bir diğer birincilik gururumuz ise Rize’li sporcumuz Oğuzhan ÖZIŞIK’ın oldu.  55 kiloda rakip tanımayan Milli sporcumuz Oğuzhan ÖZIŞIK müsabakada 1.ci olarak başarı gösterdi.

2 altın madalya ile başarı gösteren sporcularımızın ardından bir üçüncülük madalyası da Milli takımımızda yer alan Rize’li sporcu Kasım ERKAN’dan geldi. 66 kiloda tatami de bronz madalya ile Türkiye ve Rize ilini temsil eden sporcular Atina’da büyük bir başarıya imza attılar.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK açıklamasında “ Milli Takımımızda yer alan Rize’li sporcularımız 2017 yılında zorlu bir maratondan geçeceklerinin bilincinde çalışmalarına ve antrenmanlarına en güzel şekilde devam ettiler. Yunanistan’ın başkenti Atina’da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonasından 2 altın ve bir bronz madalya ile başarı gösteren sporcularımız Türk Bayrağını göndere çekerek bizleri gururlandırmışlardır.

Rize ilimiz artık Judo branşında kendini kanıtlamış ve başarılara alışmış bir şehir. Böyle bir organizasyonda da Türkiye’yi ve Rize ilimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımız ve onları yetiştiren antrenörlerimizi gayret ve azimlerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın