RİZELİ GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VEFA


RİZELİ GENÇLERDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VEFA

 

 

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen asker, polis ve sivillere hitaben yazılmak üzere düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" isimli mektup yarışmasına Rizeli Gençlerden 4816 Adet Mektup ile katılım sağlandı.

Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK yaptığı açıklamada           “15 Temmuz gecesi ülkeyi bir kaos ortamına sürüklemek, milletin egemenliğini elinden almak ve iradesini gasp etmek için kalkışılan, hain darbe teşebbüsü canını millet için feda, bedenini de siper eden şehitler ve gaziler sayesinde bertaraf edilmiştir. 15 Temmuz İkinci istiklal mücadelesidir. Darbe teşebbüsünde gençlik üzerine düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmiştir.15 Temmuz Milli Mücadelesini hafızalarda diri tutmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı himayelerinde "Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine" başlığı altında bir yarışma düzenlemiş olup yarışmaya Rizeli Gençlerimiz büyük ilgi göstermiş ve şehitlerimize vefasını 4816 mektup ile katılım sağlamışlardır.  Vefa duygularını kaleme alan Gençlerimizle gurur duyuyorum.” Dedi

Rize Gençler tarafından yazılan 4816 Adet mektup yarışma komisyonunun tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonunda kategorilerinde ilk 3 sırayı alan mektupları kaleme alan gençlere Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ve Gençlik Merkezi Müdürü Yasin ÇAKMAKÇI tarafından günün anısına hediye takdiminde bulunuldu.

 Değerlendirme sonunda ilk 3 dereceye giren mektuplar Türkiye genelinde yapılacak değerlendirme için Gençlik ve Spor Bakanlığını gönderildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

"GENÇLERDEN ECDADA MEKTUP 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE"

YARIŞMASI RİZE İLİ DERECELERİ

 

14-17 YAŞ KATEGORİSİ             :

  1. Neslihan HANTAL
  2. Gamze ERTAN
  3. Nejla BOSTAN

 

18-21 YAŞ KATEGORİSİ             :

  1. Melisa DOĞU
  2. Aleyna ÇELİK
  3. Betül YILDIZ

 

22-29 YAŞ KATEGORİSİ             :

  1. Abdülkadir ÖKSÜZ
  2. Nigar GÜNER
  3. Mehmet Okan BALCI

Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın