Rize’de “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” etkinliği


Rize’de “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” etkinliği


 

Rize’de “18-24 Kasım Diş Hekimliği Günü ve Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” kapsamında Ağız ve Dış Sağlığı Merkezince kutlama programı düzenlendi.

22 Kasım Diş Hekimliği günü ve ağız ve diş sağlığı konusunda bireyleri bilinçlendirmek, ağız ve diş sağlığının önemine dikkat çekmek ve doğru alışkanlık kazandırmak amacıyla etkinlikler düzenlenmektedir.

Rize Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde görev yapan diş hekimlerine İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, Sağlık Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Talip Başak, Halk Sağlığı Başkanı Opr. Dr. Seçkin Karaoğlu, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Görgülü ve diğer yöneticilerin katılımıyla gerçekleştirilen programda hekimlere karanfil dağıtıldı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızı ve toplumumuzu ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirmek, doğru alışkanlıklar kazanmalarına katkı sağlamak ve koruyucu diş hekimliğinin önemini vurgulamak için ülkemizde her yıl 18-24 Kasım tarihleri arası diş hekimliği günü ve ağız ve diş sağlığı haftası olarak kutlanmaktadır.” dedi.

Sağlıklı bir yaşam ağız ve diş sağlığıyla başladığına dikkat çeken Tepe, “Bu nedenle ağız ve diş sağlığını bozan faktörler vücut sağlığını da etkilemektedir. Bazı hastalıkların ilk ve en önemli belirtileri ağızda görüldüğü için ağız ve diş muayenelerinin düzenli aralıklarla yapılması gerekir.” diye belirtti.


 

Ağız ve diş sağlığı son derece önemli olduğunu söyleyen Tepe, “Çocuk ve gençlerin gelişim dönemlerinde edindikleri tutum ve davranışlar, ileriki yaşlarda hem genel sağlıklarını hem de ağız ve diş sağlıklarını şekillendirmesi açısından çok önemli olduğu için ve bu dönemde çocuk ve gençler üzerinde ailelerinin, öğretmenlerinin ve medyanın da çok önemli etkisi olduğu bilinen bir gerçektir.” diye konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar