Muhtarlardan Destek Ziyareti

RİZE MUHTARLAR FEDERASYONUNDAN GENEL MÜDÜRE ZİYARET


Geçtiğimiz hafta hakkında 'bayan spor takımlarına destek vermenin günah' olduğunu söylediği yönünde ortaya atılan iddiaların ardından, bu haberin yalan olduğu ve bu haberler ile Genel Müdür ve ÇAYKUR’u karalama kampanyası yapıldığını belirterek Genel Müdür Sütlüoğlu’na desteklerini açıklayan Rize Muhtarlar Derneği ve Rize Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulları Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret etti.
Rize Muhtarlar Derneği ve Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mustafa Erbaş beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yurtdışından dönen Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu’nu ziyaret etti.
BU ÇOK MANALI BİR DESTEK
Ziyaretten dolayı çok memnun olduğunu ve hakkında çıkartılan yalan haberin bilinçli bir şekilde adeta bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldığını ve ÇAYKUR’un aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmeye çalışıldı belirten Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu Muhtarların kendisine verdiği desteğin çok manalı bir destek olduğunu belirtti. Topluma, millete hizmet edenlerin, kurumların hırpalanmasına linç edilmesine izin verilmemesinin çok önemli olduğunu söyleyen Genel Müdür Sütlüoğlu; “Değerli başkanımız ve muhtarlarımızın desteği için çok çok teşekkür ediyorum. Biz hayatımızı ortaya koyarak riskli bölgelerde cansiperane çayımızı pazarlamaya çalışırken Dünya pazarındaki payımızı arttırmaya çalışırken ve yurt dışındayken maalesef aleyhimize ahlaksızca çirkef bir kampanya yürütüldü. Biri, bir yalan ortaya attı. Öbürü o yalanı haber yapmaya çalıştı. Maalesef de sosyal medya dediğimiz kanallar bu tür haberlerin üzerine doğru mudur, değil midir? Diye araştırma yapmadan atlıyorlar. Adeta bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldı ve bilinçli bir şekilde gözbebeğimiz olan ÇAYKUR’un aleyhine bir kampanyaya dönüştürülmeye çalışıldı. Bu safhada sizler sayın başkanımızın başlandığında yanımızda yer aldığınızı ifade ettiniz bize destek oldunuz hepinize çok teşekkür ediyorum, bu çok manalı bir destek.
EĞER BUNLARA TAVİZ VERİLİRSE KİMSE HİZMETE TALİP OLMAZ
Bu tip olaylarla topluma, millete ve ülkeye hizmet eden insanların linç edilmesine, karalanmasına izin verilmesi durumunda insanların hizmet etmek için göreve talip olmayacağını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu: “Topluma millete hizmet eden insanların bu şekilde hırpalanmasına linç edilmesine kurumların hırpalanmasına izin verilmemeli. Sağduyu sahibi olanların kendilerine hizmet eden insanlar sahip çıkması çok önemli. Sizlerde topluma hizmet ediyorsunuz, seçimle gelmiş insanlarsınız, toplum önderlerisiniz. Eğer bu kampanyaları yürütenlere taviz verilirse hiç kimse bu millete hizmet etmek için öne çıkmaz ve meydan malum kişilere kalır. Bu çok riskli bir durumdur. Bu manada da yaptığınız destek gerçekten çok çok önemlidir. Sayın başkanımız başta olmak üzere hepinize tekrar teşekkür ediyorum.”
ÇAYKUR ENGELLENMEYE ÇALIŞILIYOR
Yapılan bu tür haberlerle bölgenin lokomotifi ve ülkenin büyük bir markası olan ÇAYKUR’un başarısının engellenmeye çalışıldığını belirten Rize Muhtarlar Derneği ve Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mustafa Erbaş: “ Rize Muhtarlar Derneğimiz Rize muhtarlar Federasyonumuz bütün ilçemizde aktif görev yapan 550 muhtarımızı temsil eden Rize’nin en büyük sivil toplum derneğidir. Dolayısıyla derneğimiz ve muhtarlarımız hem halkımızı temsil etmekte hem de Rize’mizi temsil etmekte. Rize’mizin vazgeçilmezlerinden olan ÇAYKUR’umuzun başarılı çalışmalarını engelleme amaçlı olan bu haberlerin yapılmamasına asla fırsat vermeyiz. Sayın Genel Müdürümüzün ÇAYKUR’umuzu yurt dışında yurt içinde Türk çayının tanıtılması projeleriyle uğraştığı bir dönemde onun şahsında kurumumuzu ve Rizeli hemşerilerimizi hiç hak etmediği bir dedikodu ile bir fitne ile bir fesat la karşı karşıya bırakılmasından büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çok değerli muhtar arkadaşlarım, bizler Rize’mizde olup bitenleri en hassas şekilde takip eden ve ÇAYKUR’umuzun ve Genel Müdürümüzün adı geçen bayan spor takımlarına vermiş olduğu maddi ve manevi desteği de biliyoruz. ÇAYKUR’umuzun kadın erkek ayırt etmeden spora vermiş olduğu desteği de en iyi şekilde takip eden Rize Muhtarlar Federasyonu olarak Genel Müdürümüz ve şahsında ÇAYKUR’umuzun bu şekilde bir olayda karşı karşıya kalmasına vesile olanları şiddetle nefretle kınıyoruz.”
BU HABERLER MORALİNİZİ ŞEVKİNİZİ KIRMASIN
Birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan günlerde bu tür asılsız toplumu yanlış bilgilendiren ve insanların çalışma şevkini kıracak asparagas haberlerin çıkartılmasının yanlış olduğunu belirten Başkan Mustafa Erbaş: “Yani böyle bir hassas dönemde birliğimizin beraberliğimizin gelişmesi konusunda mücadele vermemiz gerekirken kurumumuzu ve kurumlarımızı karalama lekeleme çamur at izi kalsın şeklindeki dedikodulardan uzak kalınmasını özellikle rica ediyorum. Basınımızın da bu konudaki hassasiyetini dikkate almak basınımızın da aslı astarı olmayan dayanağı olmayan sanki gerçekmiş gibi lanse etmesi ve kamuoyu ile paylaşmasını da çok yanlış bir tutum olduğunu ifade etmek istiyorum. Çaykur Genel Müdürümüz ve ÇAYKUR teşkilatımızın şuanda vermiş olduğu mücadele ÇAYKUR’umuzun daha güzel yerlere gelmesini sağlamak maksadı ile yurt içinde ve yurt dışında bu verdiği mücadeleyi de yürekten destekliyoruz. Biz başarılarının devamını diliyoruz. Bizler ÇAYKUR’umuza her zaman desteğiz. Sizler de çay üreticilerimize ve bizlere büyük bir desteğinizin olduğunu bu konudaki çalışmalarınızın da sürdüğünü biliyoruz. Bu tip haberlerle moralinizi şevkinizi azminizi kırmasın.”
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın