Ara Eleman Eksikliği Sorunu Çözülecek


Ara Eleman Eksikliği Sorunu Çözülecek


Rize Valiliği, Rize Ticaret Borsası(RTB) ile Rize Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(RMTAL) arasında “Okul- Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli” protokolü imzalandı.
Protokolün amacı; büro yönetimi ve sekreterlik, pazarlama ve perakende, muhasebe ve finansman, bilişim, halkla ilişkiler organizasyon ve iletişim alanlarında okulun eğitsel, sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi ve işletmelerin ihtiyaç duyulan nitelikli elaman yetiştirilmesi. İşletmelerin ihtiyaç duyduğu alanlarda öğrencilere eğitim vererek onların sorunlarına çözüm bulmak.
Protokolün önemine değinen RTB Başkanı Mehmet Erdoğan, “Ülkemizin en önemli problemleri arasında gelen işletmelerdeki ara eleman eksikliğine çözüm bulmamız şart. Bu sorunun çözümü için bu protokolün önemi büyük. Okullarımızda nitelikli yetişen öğrenciler özellikle çay sektöründe yaşanan ara eleman eksikliğinin giderilmesini sağlayacaktır. Borsa olarak geçmişten günümüze kadar lisemize destek veriyorduk. Bu desteği protokolle resmileştirmiş olduk. Bizler ilimizin yetişmiş evlatlarını burada değerlendirmek istiyoruz. Bu protokolle yetişmiş elemanların büyük şehirlere göç etmelerini engellemiş olacağız” dedi.
RMTAL Müdürü Haydar Yılmaz, “Lisemizde mesleki eğitimde teorik eğitim veriliyor ama uygulama olmazsa tam verim sağlanmıyor. Bizim amacımız işverenlerin ihtiyaç duyduğu iş konusunda öğrencileri yetiştirip nitelikli elemanları sektöre kazandırmaktır. İşverenle mesleki eğitimi birleştirebilirsek nitelikli ara eleman sorununu çözmüş oluruz. Böylelikle hem gençlerimiz için iş imkanı hem işletmelerin daha kaliteli hizmet sunması için elaman ihtiyacı sağlanmış alacaktır “ dedi.
Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın