Öz Gıda-İş Sendikasından Rize Belediye Başkanına Ziyareti

ŞUBEMİZDEN, RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN'E ZİYARET


 

Hak-İş Rize İl Başkanımız ve Öz Gıda-İş Sendikası D.Karadeniz Rize Şube Başkanımız Hasan Fehmi Bursalı, Şube Başkan Yardımcılarımız Orhan Topaloğlu, Necdet Hacıosmanoğlu ve Fatih Kandemir, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin 'i ziyaret etti. Rize’miz ve güncel konular ile ilgili istişare etme fırsatı bulduk.
Sn. Rahmi Metin’in bugüne kadar yaptığı güzel hizmetler ve Rize’miz ve Bölgemiz için katma değer üretecek son derece önemli bir yatırım olan Çay çöpünden Mangal Kömürü üretecek tesisle ilgili teşekkürlerimizi ilettik.

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan Hasan Fehmi Bursalı: ‘Göreve geldiği günden bu yana başarılı işlere imza atan Sn. Rahmi Metin verimli bir sohbet etme imkanı bulduk. Mangal Kömürü Fabrikası projesiyle de şehrimizin ekonomisine büyük bir katkı sağlayacak bir işe imza atmıştır.
Atıl madde olarak kalan çay çöplerinin organik nitelikte hem mangal kömürü hem de elektrik üretilerek ekonomiye kazandırılacak olması çok önemli bir gelişmedir. Büyük oranda ithal edilen mangal kömürünün bir kısmını ülkemizde üretecek olmamız hem Rize’mizin ekonomisine hem de Ülkemizin cari açığının azaltılması noktasında bir nebze de olsa katkı sağlayacak olması çok önemli bir gelişmedir. Sn. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.’ İfadelerini kullandı.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın