HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ


HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ

 

HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ

 

Hak İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet İş Sendikası Rize Şubesi’nin gerçekleştirilen 3’üncü Olağan Kongresinde başkanlığa üçüncü kez Mehmet Alaca seçildi.  

Dedeman Otelde gerçekleştirilen Hizmet İş Sendikası Rize Şubesi’nin 3’üncü olağan kongresine Hizmet İş Sendikası Genel Başkan Vekili Devlet Sert, Genel Mali Sekreter Fahrettin Kütükçü, Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Zekeriya Koca ile Rize’deki ilçe ve belde belediye başkanları ve Rize Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Yoldaş, Çalışma ve İş-Kur Rize İl Müdürü Hasan Kiraz bölge illerin şube başkanları ile çok sayıda delege katıldı.

 

HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ 

 

HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ

 

 

ZEKERİYA KOCA: SON BİR YILDA EN ÇOK ÜYE KAYDEDEN SENDİKA OLDUK

 

Genel kurulda Divan Başkanlığını Genel Teşkilatlanma Sekreteri Zekeriya Koca yaptı. Sendikalarının üyeliklerin e-devlet üzerinden yapılmaya başlanması ve 24 Ocak’ta başlatılan ‘Hakkın Bize Emanet - Seni Sendika Korur’ kampanyasıyla birlikte hızlı bir örgütlenme süreci içine girdiğini kaydeden Koca, “Son bir yılda en çok üye kaydeden sendika olduk. İşkolumuzda birinci sendika konumuna yükseldik. Çalışmalarını katlayarak sürdürüyoruz” dedi.

 

HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ

 

DEVLET SERT: İŞÇİNİN DERTLERİNİ DERT EDİNEN KONFEDERASYONUZ

 

Genel kurulda konuşan Genel Sekreter Devlet Sert, Sendikamızın Rize’de örgütlenme çalışmalarına 2005 yılında başladığını hatırlatarak, “Rize’deki örgütlenme sürecini, tüm çalışanları üyemiz yapıncaya kadar devam ettireceğiz” dedi. Hak-İş’in işçilerin dertlerini kendine dert edinen bir konfederasyon olduğunu ifade eden Sert, “Hak-İş’ten başka hiçbir konfederasyonun böyle bir derdi yok. Emekçilerle ilgili yapılan bütün yasal düzenlemelerin taslak aşamasında hep Hak-İş var. Son torba yasayla ilgili getirilen olumlu düzenlemelerin arkasında da yine Hak-İş var. Torba yasa ile, kıdem tazminatı ve izin hakları başta olmak üzere işçilerimize sosyal güvenlik alanında ve tüm alanlarda yeni haklar getirilmiştir” diye konuştu.

 

HİZMET İŞ SENDİKASI’NDA ÜÇÜNCÜ ‘ALACA’ DÖNEMİ

 

MEHMET ALACA: 51 İŞ YERİNDE ÖRGÜTLÜYÜZ

 

Genel Kurulda konuşan Hizmet İş Sendikası Rize Şube Başkanı Mehmet Alaca sendika olarak örgütlenme çalışmaları başlattıkları 2005 yılından  bu güne kadar tüm işçi arkadaşlarının gösterdiği mücadele azmi ve kararlılık, bölgemiz emekçilerine örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi. Alaca, şöyle konuştu:

 

“Rize’de işkolumuza giren tüm işyerlerinde örgütlenme kampanyası başlattık. Bugün itibariyle; Şubemize bağlı 12 belediye, 3 belediye şirketi ve 36 Taşoren Şirket Olmak üzere Toplam 51 işyerimiz olmuştur. Rize şubesi olarak , Genel İşler işkolunda, oldukça çeşitli bir örgütlenme yapısına sahibiz. Başta Belediyeler olmak üzere, Hastaneler, sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri, Kredi Yurtlar Kurumu, Üniversite,Gençlik Spor İl Müdürlükleri gibi önemli kamu kurum ve kuruluşlarında örgütlü bir yapıdayız.  Rize şubemize bağlı Belediyeler Ve diğer Şirketlerde mevcut olan birlik ve beraberlik, iş huzuru ve iş barışının bu genel kurulumuzdan sonra da süreceğine olan inancımı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Başta Belediye Başkanlarımız olmak üzere tüm yöneticileriyle Sendikamız arasında süregelen sosyal diyalog ve onların, emeğe saygılı duruşlarını takdir ediyor, tüm işçi arkadaşlarım adına kendilerine teşekkür ediyorum.  Sendikacılıkta en zor iş, en önemli husus “güven”dir.   Güvenin olmadığı bir sendikal hareket, çözülmeye ve çökmeye mahkûmdur. Biz, çok şükür sizlerin destek ve katkılarıyla “güven” sorunu yaşamayan, sizlerle güveni esas alan bir sendika olarak bugünlere geldik ve bu güveni, sizi temsil ettiğimiz sürece sürdüreceğiz”

 

Yapılan genel kurulda Mehmet Alaca üçüncü kez başkanlığa seçilirken yönetim kurulu asil üyeliklerine ise Mehmet Temizkan ile Burhan Avcı seçildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  telekom

   5 Kasım 2014 09:29
       

  Alıntı: BELEDİYECİ
  evet rizede zorkai geçirişlerin sağlandırıldığı bir sendika....
  işverenle aynı taraf olan bu kişiler işçi haklarını savunuyorlarmış gibi gösteriyorlar.... rize belediyesi personeline bir sorun ( yandaşlar hariç ) hak iş :)))))) hak sevunucuları.....
  hizmet işe lafım yok ama hak iş TAM BİR EMEK HIRSIZI kendi çalışmaz üye yapmaz işi pişkinliğe vurup diğer örgütlü sendikalardan üye çalar en son iletişim alanına el attılar ama bu kez papuç bayaa pahalı  yandaş siyaseti yaparak belediyelerdeki sözleşmeleri yapın ama dikkat sakın telekom ve iletişim sektörüne çatmayın havanızı bozarım .