RİZE’DE 5 BİN 745 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ


RİZE’DE 5 BİN 745 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ

 

 

Yeşilay Cemiyet Başkanı Harun Mertoğlu çeşitli okul ve STK larda eğitim çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

 RİZE’de, Yeşilay Cemiyeti tarafından ilk ve orta dereceli okullar ile çeşitli sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlara yönelik sağlıklı yaşam ile teknoloji, tütün, alkol ve madde bağımlılığı eğitimleri verilmeye başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Yeşilay Cemiyeti Başkanı Harun Mertoğlu, 2013 yılında çıkarılan yasa ile önemli bir yapısal değişikliğe giden Yeşilay’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayelerinde çalışma yürüten hayır kurumu haline geldiğini söyledi.  Mertoğlu, “Yeşilay Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığı protokolle Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi kapsamında öğrencilere ve vatandaşlara eğitimler vermeye başladı. Projede rehber öğretmenlere bağımlılık konularında eğitimler verildi. Bu rehber öğretmenlerimiz okullarında öğrencilere yönelik eğitimlere başladı.” dedi.

RİZE’DE 5 BİN 745 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLDİ

Rize Yeşilay Cemiyeti Başkan Yardımcısı Selim Kandemir’de Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi kapsamında ülke genelinde 20 milyon öğrenciye ulaşılmasının hedeflendiğini belirterek şunları söyledi:

“Rize’de ise 5 bin 745 öğrenci ile yetişkinlerde 234 kişiye eğitim verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğünün takibi ile bu sayı artmaya devam ediyor. Bizde Yeşilay olarak başta okullarda olmak üzere sivil toplum kuruluşlarında, aile birliklerinde bu eğitimleri sürdürüyoruz. Rize’de bin kişinin eğitimi hedefleniyor. Bu sayıyı daha yukarı çıkarmak için eğitimler veriyor.  Eğitimlerimiz, sağlıklı yaşam ile teknoloji, tütün, alkol ve madde bağımlılığını kapsıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nda eğitim verilmiş profesyonel hocalarımız bu eğitimleri veriyor. Türkiye’de bu eğitimi almış olan 5 bin öğretmen var. Rize’de 145 rehber öğretmenimiz bu projede eğitim aldı. Onlarda okullarda bağımlılıkla ilgili dersler veriyor. Okullar bitene kadar eğitimler devam edecek. . Eğitim verilen sayı ülke genelinde 20 milyona ulaşması hedefleniyor.”


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar