İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Helallık İstedi, Veda Etti


İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, Meclis toplantısında veda etti


 

 

Rize’nin İyidere Belediye Başkanı Ahmet Mete, son meclis toplantısına bakanlık yaparak veda etti. Tek bir gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya meclis üyeleri eksiksiz katılım sağladı. Toplantıya  İyidere Kaymakamı Orhan Altun, Ak Parti İyidere Belediye Başkan Adayı Saffet Mete, MHP Belediye Başkan adayı Osman Mete ve vatandaşlar katıldı. Başkan Ahmet Mete, Kaymakam Orhan Altun’a hemşerilik beratı, Meclis üyelerine de plaket verdi. Akparti İlçe Başkanı Nuraydın Aynacı ile Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Mete’ de başkan Mete’ye 20 yıllık hizmetlerinden dolayı plaket verdi.

 

20 yıl İyidere Belediye başkanlığını yapan Mete, üyelere veda ederken istemeden de olsa kırdığımız insanlar olabilir, ben hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum” dedi. Duygulu anların yaşandığı son meclis toplantısında konuşma yapan Başkan Ahmet Mete şunları söyledi. Meclis toplantılarını halka açık olarak yaptık. Güzel bir görev süreci geçirdik ve birlikte son meclisimizi tamamladık. Siyasi görevler bir meslek değildir, hizmettir. Bende 20 yıl boyunca İyidere ilçemize elimden geldiğince meclis üyelerimle ve belediye personelimle birlikte hizmet etmeye çalıştım.  Sizlerle birlikte meclisimizin aldığı kararlarla ilçemize güzel hizmetlerde bulunduk. Gerçekten uyum içerisinde birbirimizi kırmadan güzel bir siyaset yaptık. Ortak amacımız İyidere’ye hizmet etmek oldu. İstemeden de olsa kırdığımız insanlar olabilir. Ben hepinizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Kendi adıma benim hakkım herkese helal olsun” dedi.

 

20 yıl İyidere’ye hizmet etme onurunu yaşadığını ifade eden Ahmet Mete, “Bu süreç içinde hatalarımız olmuştur ama hiçbir zaman art niyetli olmadım. Her şeyin en iyisini yapmaya çalıştım. Şeffaf Belediyecilikle güzel işler yaptık. Kapımızı her zaman açık tuttuk. Ne yaptıksa hep birlikte yaptık. 20 yıl sonra sevginin çok fazla olduğunu görüyorum. Buda iyi hizmetler yaptığımızın göstergesidir. 31 Marttan sonra sade bir vatandaş olacağım. Yeni seçilecek başkan ve meclise de her zaman destek olacağım. İyidere ye özellikle son dönemde çok güzel yatırımlar yapıldı. Turizm ilçesi olduk. Bununla da başta alt ve üst yapı olmak üzere önemli işler gerçekleştirdik. Hayal ettiğimiz doğal gaz da bir yıl içinde gelecek. Bunun sözünü de aldık. Ayrıca ilçemizdeki binaların dış cephelerinde yaparak çok güzel bir görünüm kazandırdık. Ben İyidere’ye güzel anılar bırakıp hizmet etme onur yerleri olarak gördüm.  Cumhurbaşkanımız Rize’ de yaptığı mitingde de söyledi. İyidere’ye deniz dolgusu ile lojistik bölge yapılacak. İlçemiz 5-6 yıl sonra her yönden çok daha gelişmiş önemli bir ilçe olacak” diye konuştu.

HABER: ALİHAN TELATAR


Önceki Haber 

Yorum Yapın

Yorumlar