YAZIK ! GERÇEKTEN ÇOK YAZIK !


YAZIK ! GERÇEKTEN ÇOK YAZIK !


 

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cemil Çolak açıklanan yaş çay taban fiyatı ile ilgili; “Yaş çay fiyatının bölge ekonomisi ve şehir dışında bulunan müstahsilin çayını toplamak üzere Rize’ye gelebilmesinin önemine binaen geçen hafta bir açıklama yapmış bulunmaktayız. Bölge esnafı zor durumda, işyerlerinin büyük bir kısmı kapalı, işverenler zor koşullardan ötürü işçi çıkarmak yada ücretsiz izne ayırmak zorunda kaldı, vatandaş kira, elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçlarını karşılayamamakta, banka borcu olan esnaf ve vatandaş borçlarını ödeyememekte, mağduriyetlerin önü kesilememektedir. Hükümetin acilen bu durumları göz önünde bulundurması ve tedbir alması gerekmektedir,. Mağduriyetlerin giderilmesi adına bölge ve dahi ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan, yaş çay taban fiyatının, en azından bu sene için, yüksek tutulması gerekliliğinin altını çizdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu yaş çay fiyatı vatandaş olarak bizlere soğuk duş aldırmış bulunmakta, sorunları yok saymaktadır. Ülke olarak gerek Avrupa ülkelerine, gerek Amerika Birleşik Devletlerine maske, dezenfektan gibi yardımlar gönderen bir güce sahip olan bizler, destek sırası kendi vatandaşımıza geldiğinde kulaklarımızı tıkamaktan başka bir yol izlemiyoruz. Bir çok ülke ihracatı durdurarak kendi vatandaşına öncelik sağlarken, Rizeli olan Sayın Cumhurbaşkanımız size sesleniyoruz: “Yaş çaya verilen fiyat vatandaşın dişinin kovuğuna yetmez! “ Vatandaş, 11 aylık iktidarı döneminde bir kuruş borç almadan yaş çaya %100’ün üstünde zam yapan Rahmetli Erbakan hocamızı mumla aramakta. Rahmetli hocamız bunu yaparken önce dert edindi ardından denk bütçeyi oluşturdu. Dönemin milletvekili Erbakan hocamıza hitaben verilen bu zammın biraz fazla olduğunu söylemiş ve karşılığında aldığı cevap çok manidar olmuştur: “Sen hiç çay topladın mı? Müstahsilin çektiği çileden haberin var mı?”. Şimdi bizlerde aynı soruları yöneltiyoruz. Haberiniz var mı?

Yapılan %13 zam ile 1 kilo yaş çayın fiyatı 3,27 TL, 13 kuruş  destekleme toplamda 3,40 TL olmuş ve son yılların en düşük zammı olarak tarihe geçmiştir. Sonuç olarak şunu belirtmek isterim; Böyle bir fiyat beklemiyorduk, çok üzgünüm, Yazık! Gerçekten çok Yazık!”

                                                                                               

       CEMİL ÇOLAK

               GENEL BAŞKAN YARDIMCISI

                                                                                         STK ve HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANI


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 2
  {usertitle}

  Hı hı

   13 Mayıs 2020 23:30
       

  bikerede adam gibi muhalefet edin cay para etmiyodu bu memlekette cayını satardın parasını 2 sene sonra zorla alırdın şimdi işiniz gücünüz kötülemek bikerede adam gibi yorum yapın şükredin..

Yorum Yapın