İl Başkanı Alim’den Kurban Bayramı Mesajı


 

İl Başkanı Alim’den Kurban Bayramı Mesajı

AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm hemşerilerinin bayramını kutladı.

İl Başkanı İshak Alim Mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bayramlar, bizi biz yapan, bizi ortak idealler havuzunda buluşturup kaynaştıran en önemli ortak paydalarımızdır. Bayramlar, birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmaktır. Toplumsal birliği sağlayan, değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendiği çok özel günler olan bayramlar, şüphesiz ülkemizin her bir köşesinde manevi değerlerimizin gereği olarak idrak edilmektedir. Bu özel günlerde inancımızın ve kültürümüzün gerektirdiği gibi davranmak, gönüllerimizi birbirine daha da yakınlaştıracaktır. Fakat bu bayramımızı tıpkı Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi tedbiri elden bırakmadan geçirmek zorundayız. Maske, mesafe ve temizlik kurallarından ödün vermeden bayramı geçirerek hem kendimizi hem de sevdiklerimizi korumalıyız.

Kurban ibadeti sadakatin, teslimiyetin ve fedakârlığın göstergesidir. Hz. İsmail’in teslimiyeti ile, Hz. İbrahim’in sadakatinin bilinciyle yerine getirdiğimiz kurban ibadeti, bizlerin Allah’a yakınlaşmasına bir vesiledir.

Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Kurban Bayramı şiarını bir ömür yaşamamızı niyaz ederek, bayramın herkese sağlık, huzur, sevgi ve esenlik getirmesini diliyorum.” Dedi.


Önceki Haber 

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  T

   1 Ağustos 2020 05:11
       

  DERDİM ÇAY VE ÇAYKUR
  RİZELİ OLDUĞUN UZDA BUNLAR SİZİN DERDİNİZ OLMAZ MI ?

  ÇAYKUR UN ADIL BİR ANAHTARLA MÜSTAHSIL VE ÇALIŞANLARINA DEVREDİLEREK PFOFOSYONEL BİR YÖNETİMLE YÖNETİLMESİ HALINDA ÇAYKUR UN ÖNCE YÖRESL SONRA ULUSAL SONRA DA ULUSLARARASI BİR ŞİRKET OLABİLMESİ MÜMKÜNDÜR.
  BÖYLE BİR DURUMDA BU BÖLGENİN ÇEHRESDİ DEĞİŞECEK YENİ İSTİHDAM VE YATIRIM ALANLARI OLUŞACAKTIR.
  ÇAYKURUN BASİT POLİTİKACAİLARLA DEĞİL HALKA DEVREDİLMEKLE BİRLİKTE GERÇEK PROFOSYONELLERLE YÖNETİLMEİ YÖRE HALKI VE MEMLEKET MESELESİ OLMUŞTUR.
  YANILMIYORSAM ÇAYKUR UN NET AKTİFİ EKSİ DİR.
  BU NEDEMEK ÇAYKURU BESAVA VERECEKSİN ÜZERİNE EKSİ OLAN KISMI CEBİNDEN KARŞILAYACAK ÇALIŞANLARIN KIDEM TAZMINATINI DA YENİ SAHIBİNE ÖDEYECEKSİN
  ÇAYKURUN İÇİNDE OLDUĞU FİNANSLA VE MALİ YAPI SÜRÜRÜLEMEZ. NİHAYETİNDE SİYASETİN ELİ OLMASA BU ŞİRKETE HİÇ BNİR BANKA KURUŞ KREDİ VERMEZ. DURUM BU KADAR VAHIMDIR. BU KONUNUN RİZE KAMUOYUNDA ENİNE BOYUNA TARTIŞILMASI VE SİYASSETE BASKI YAPILMASI HAYATI ÖENEME HAİZDİR. HİÇ BİR ŞİRKET BAŞARISIZ YÖNETİCİLERİ SIRTINDA TAŞIMAZ APALETLERİNİ SOKAR VEYA ŞİRKETİNDEN EN KIBAR HALİYLE KOVAR SONUÇTA ÇAYKUR DA BİR KAMU İKTİSADI KURULUŞUDUR. AYAKTA KALMASI İÇİN ZARAR ETMEMESİ GEREKİR. BU SDAATTEN SONRA HAZINE ÇAYKURUN ZARARINI GÖREV ZARARI OPLARAK KABUL EDEMEZ.

Yorum Yapın