AK PARTİ RİZE İLÇE KONGRELERİ BAŞLADI


 

AK Parti Rize Teşkilatı İlçe Kongreleri Başladı

 

AK Parti Rize teşkilatları 5. olağan kongreleri başladı. İlk kongre Güneysu da yapıldı. Güneysu öğretmenler evinde yapılan kongrede tek aday mevcut ilçe başkanı Mehmet Akif Karslı oldu.

 

Yoğun bir katılımın sağlandığı Güneysu ilçe teşkilatı 5.olağan Kongresine; AK Parti Rize il başkanı Hikmet Ayar, AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal, İl yönetim kurulu üyeleri, Rize belediye başkanı Reşat Kasap, Güneysu Belediye başkanı Halil Turan, diğer ilçe belediye ve ilçe başkanları, il genel meclis başkanı Muhammed Avcı ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

 

Açılış ve divanın kurulmasıyla başlayan kongre de mevcut başkan ve aday Mehmet Akif Karslı’nın konuşmasıyla devam etti. Karslı’nın ardından belediye başkanı Halil Turan, AK Parti Rize il başkanı Hikmet Ayar ve Rize milletvekili Hasan Karal konuşmalarını yaptı. Teşkilat raporunun okunmasının ardından 400 delegenin oy kullanması sonucunda kongre sona erdi. Kongre sonucunda mevcut başkan Mehmet Akif Karslı Güneysu ilçe başkanlığı görevine devam etti.

 

“Kaldığımız yerden Devam edeceğiz”

 

 

 

Güneysu ilçe başkanı kongrede yapmış olduğu konuşmada AK Parti’nin Güneysu’da kuruluşundan bugüne kadar başarılarını yükselttiğini belirterek, “Partimiz kuruluşundan bugüne kadar başarılarını yükselterek gelmiştir. Bu kongre sonrasında da aynı azim ve aynı aşkla bu dava için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kaldığımız yerden yorulmadan, bıkmadan, yıkılmadan, dik durup hedeflere yürüyeceğiz. Liderimiz ve kurucu genel başkanımızın bizlere göstermiş olduğu 2023,2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için görevimizi yapacağız. Her son yeni bir başlangıçtır. Yeni dönemde aramızda olmayacak olan yönetim kurulu arkadaşlarıma yapmış oldukları çalışmalardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim. Emekleri asla unutulmayacaktır.” Dedi

 

Ayar, AK Parti Öncesini Hatırlattı

 

AK Parti Rize il başkanı Hikmet Ayar ise teşkilatlar olarak uyum ve istişare içerisinde çalıştıklarını ifade ederek, “Biz tepeden en aşağıya kadar bütün karar süreçlerinde istişaremizi en üst düzeyde tutuyoruz. İlçe ilçe, belde belde, tek tek istişarelerimizi yapıyoruz ve çıkan sonucu da herkesin kararı halinde ortaya koyuyoruz. İnsan unutkan bir varlıktır. Bundan 12 yıl öncesini hatırlamıyor olabiliriz. Neden bunu söylüyorum? Çünkü nasıl bir Türkiye aldığımızı, Türkiye’de AK Parti iktidar olurken nelerin yaşanmakta olduğunu çok kısa olarak hatırlatmak istiyorum. 2002 Türkiye’sinde enflasyon yüzde kırktı, faiz oranları yüzde altmış, yetmişlere dayanmıştı. IMF heyetleri gelip gidiyor. Bakanlıklarımızı, güzide kuruluşlarımızı teftiş ediyor denetliyordu. Sonrada bir rapor yazıyor 500 bin lira kredi veriliyordu. Ekonomimizin halini unutmamız gerekiyor, dış politikadaki rezaletleri, hastanelerimizin halini, sağlıktaki durumumuzu, çöken sosyal devlet anlayışımızı, üniversite kapılarında ağlayan kızlarımızı unutmamamız gerekiyor. Bizi o günlerden bugünlere getiren bugün ki cumhurbaşkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu

 

 

 

“Rize’ye verecek çok hizmetimiz var”

 

Ayar konuşmasının devamında şunları söyledi, “Rize olarak AK Partinin kuruşlundan bu yana her seçimden bugüne kendi rekorumuzu egale ederek geldik. Bu başarılara rağmen asla guru yapmadık. Mütevazı bir şekilde görevini yapan bir teşkilat olmanın mutluluğunu ve gurunu yaşadık. Ancak bir şeyin altını çizmemiz gerekiyor. Bu başarının altında elbette liderimizin katkısı en büyüktür. Yine elbette hemşerilerimizin feraseti çok önemlidir. Birlik beraberliğimizin, kardeşliğimizin ve kimseyi ötekileştirmemizin katkısı çok büyüktür. Uyumlu çalışmak çok önemlidir. Bu uyum birlik beraberlik ve kardeşlik var olduğu sürece Rize’ye verecek çok hizmetimiz var.”

 

Karal Güneysu’nun öneminden bahsetti

 

Güneysu’nun öneminden bahseden AK Parti Rize milletvekili Hasan Karal, “Bu zaman kadar görev yapmış, bu davayı Güneysu’muzda filizlendirmiş ve bugünlere kadar haysiyetiyle şerefiyle taşımış bütün kardeşlerime yüce Allahtan muvaffakiyetler temenni ediyorum. Allah hepsinden ayrı ayrı razı olsun. Bugün burada seçilecek olan kardeşlerimize de başarılar diliyorum. Güneysu, Türkiye’nin her tarafında tanınan bilinen ve beklide Türkiye’nin 960 ilçesi arasında en meşhur olan ilçesidir. Tabi bu şöhretini ve özelliğini bu davanın ve misyonun kurucusu ve daha sonrada bu misyonu ve davayı dünyaya tattıran bir büyük liderin ana ve baba ocağı olmasından dolayı bu şöhreti almıştır. Dolayısıyla Güneysu’yu Türkiye’de tanımayan yok. Güneysu bu davaya beşiklik etmiş bir ilçemiz. Dünyaya hak ve adalet dersi veren bir büyük kahramanı çıkarmış ilçemizdir.” Dedi.

 

Bu uyum Rize’mizi başarıdan başarıya taşıyor.

 

Karal Rize’deki birlik beraberlik ve uyumada değinerek şunları söyledi, “ Kasım ayı içerinde ilçe kongrelerimizi yapacağız. Çok büyük birlik ve beraberlik içerisinde Rize teşkilatlarımız bu kongreleri icra edecek gibi görünüyor. Rize’de ilk yıllarda oluşturulan o maya, oluşturulan o birlik beraberlik ve kardeşlik ortamı geçerliliğini sürdürüyor. Türkiye’nin 81 il’i içerisinde beklide en fazla uyumlu çalışan, en fazla birbirinin hukukuna saygı gösteren ve görev anlayışına müdahale etmeden bu siyasi süreci sürdüren örnek teşkilatlardan birisi Rize teşkilatıdır diyebilirim. İşte böyle bir uyum Rize’mizi başarıdan başarıya taşıyor.”


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  recep

   4 Kasım 2014 13:28
       

  bu eski yüzler değışmıyecekmı  bizum Derepazarı teşkilatı ve  kadın kolları toptan değişmesi lazım. Yoksa bu kadroyla ak partini işi zor ..hatta hatta Rize de değişmesi lazım ..bize üreten teşkilat lazım kukla değil .cumhurbaşkanı Rizeli il başkanına bakın

Yorum Yapın