Doğu Karadeniz'e Tren Müjdesi!..


 

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’larla bir araya geldi.
Kars’ta bir otelin toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Ahmet Arslan, “Hepiniz şahitsiniz İstanbul'a çok büyük projeler yaptık. Ama ondan önce ülkemizi yüksek hızlı trenle tanıştırdık. Artık ülkemiz Avrupa'nın 6'ncı, Dünya’nın 8'inci yüksek hızlı tren işletmecisi olan bir ülke ama Ankara, Konya, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli'nin bağlanmış olması bize yetmiyor. Diyoruz bütün çalışmalarımız ve bütün hedeflerimiz şu hızlı treni ülkenin her yerine yaymak. Yani İstanbul'dan sonra Kapıkule'ye kadar Avrupa'ya götürmek ve Ankara'dan bu tarafa Sivas'ın inşaatı devam ediyor. Erzincan'ın ihalesi devam ediyor. Hemen devamında Erzincan, Erzurum, Kars'ı da hızlı trene kavuşturacak çalışmayı yürütüyoruz, hedefimiz ülkeyi bir boydan bir boya, hızlı trenle birleştirmek” dedi.
Afyon, Uşak, Kütahya, Manisa, İzmir'e bağlayacaklarını ifade eden Arslan, “Yine Isparta'yı, Antalya'ya bağlayacağız. Konya Karaman, Mersin'i Adana'ya bağlayacağız. Hakeza Gaziantep, Şanlıurfa oradaki inşaatlarımız devam ediyor. Bir şey daha yapacağız. Bütün bunları birbirine bağlarken, Kars'tan batıya doğru giden bir tren yükünün Karadeniz'e de gitmesi gerekir diyoruz. Dolayısıyla Kırıkkale Çorum Samsun'u Erzincan'dan Trabzon'a bağlantı yapacağız. Erzincan'dan Güney’e, Sivas'tan Güney’e Yani Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Mardin'e de inen demiryolu ağlarını yapacağız, bunlar birbirinin tamamlayıcısı bunlar bizim içinde ülkemiz içinde çok önemli” şeklinde konuştu.
Bakü-Tiflis- Kars Demiryolu hattının bölge için çok önemli olduğuna dikkat çeken Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Bunların en önemli halkalarından biri de Londra'dan kalkan bir trenin Pekin'e gidebilmesi için BTK demiryolu projesi bölgemiz için çok önemli. İlimiz için çok önemli. İnşallah Haziran’da işletmeye açıyoruz” diye konuştu.
“Kars’a 94 milyon TL’lik Lojistik Merkez”
Kars’a 94 milyon 300 bin liralık Lojistik Merkez kuracaklarının müjdesini veren Arslan, “Ülkemizin birçok yerinde lojistik merkezleri yapıyoruz. İnşaatlar devam ediyor. Elbette Kars'ta bundan nasibini alacak. Kars Lojistik Merkezi’nin ihalesini bitirdik. Tam 94 milyon 300 bin liralık bir projeyi Kars'ta yapıyoruz. Ve bugünlerde inşallah temelini atacağız. İnşaat sürecini başlatacağız. Böylece ülkenin her yerini demir ağlarla gerçek manada birbirine bağlıyoruz” şeklinde konuştu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  adm

   30 Mart 2017 11:30
       

  Ovit tüneli doguya bağlancaktı mardine kadar siyasiler dedi iyidereye lojistik üs kurulacaktı hatta çaykur çay paketleme fabrikasini iyidereye yapıyor ver rizelinin eline bi dondurma yalasın yalasın sonra bitti.al sana başka bi dondurma.ADAM OLUN TRENİ RİZEYE İSTİYORUZ.

 2. 0 0
  {usertitle}

  1000kartal

   30 Mart 2017 13:59
       

  TRABZONA GELEN TREN  NEDEN RIZE YE UGRAMAZ   BUNU  SORAN OLMAZMI    MAALESEF BU  BASIFLAR YÜZÜNDEN  RIZEMIZ HER ÖNÜYLE YERLERDE  SÜRÜNÜYOR;REIS E BIR KARAMIS SOPASI YOLLAMAK LAZIM BU YÖNETICILERIN TUMUNU  SIRA DAYAGINDAN GECIRMELIDIR;AYNEN SÖYLE DEMELI BUNLARA  BE UTANMAZLAR BENIM SAYEMDE AFRIKA  AYAGA KALKTI  SIZ BENIM MEMLEKETIMDE NE YAPTINIZ   SIZE  IKI SENE  RIZE YE GIRME YASAGI KOYDUM DEMELIDIR;ZATEN BÜTÜN SEREFSIZLER  DIKTATÖR SÖYLÜYORLAR  BARI  BIZIM  HAYIFIMIZI  BU BECERIKSIZ  ASAGILIK KOMPLEKSLI  A-Z  DAN YE TÜM  YÖNETICILERE HADDINI BILDIRMELIDIR(((RIZE YÖNETIMI HARIC ONLARA BIR DAHA BU TOPRAKLARA  ÖMÜR BOYU GIRMEME CEZASI VERMELIDIR  VE BIR ARASTIRMA YAPMALIDIR  BU BECERIKSIZLER  NASIL PARAYI BULUP  ZENGIN OLMUSTURLAR

 3. 0 0
  {usertitle}

  rizeli

   30 Mart 2017 14:36
       

  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesini GAP'ı Karadenize bağlayan en kısa güzergah Erzurum-Rize güzergahıdır. Eğer Hızlı Tren bu güzergahdan geçmesse İyidere Lojistik Üstü hayal olur. Türkiyenin Milli menfaatleri gereği Erzurum-Rize güzergahı seçilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve diğer Rizeli Siyasilerimizden beklediğimiz Ülkemiz ve Bölgemiz için hayati önem arz eden bu Projenin Ülkemizin Milli menfaatleri gereğince en kısa ve en uygun güzergah olan Erzurum-Rize güzergahından İyidere Lojistik merkezine bağlanmasıdır. Türkiyenin boşa harcıyacak tek 1 Kuruşu yoktur. Herşey Türkiye için.

 4. 0 0
  {usertitle}

  cesur

   1 Nisan 2017 09:03
       

  erzurum -rize güzergahı  zigana tüneli başlayana önemli idi.artık ovit tünelinin bir espirisi kalmamıştır.e

  trabzon işi kapmıştır helal olsun

Yorum Yapın