Güney Çevre Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor


Güney Çevre Yolunda Çalışmalar Devam Ediyor

 

 

Rize’nin en büyük projelerinden biri olan Güney Çevre Yolu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Haziran 2012’de çalışmalarına start verilen 8,5 km’lik Güney Çevre Yolu’nun Ağustos 2017’de açılması planlanıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal toplam maliyeti 300 milyon TL’yi bulacak olan Güney Çevre Yolu’nun bölge için çok önemli bir yatırım olduğuna dikkat çekti.

 

 

Karal, açıklamasında “Hastane kavşağında başlayan çalışmalar Pehlivantaşı’nda sona erecek. Bu yatırım doğrultusunda oluşan istimlak çalışmalarının karşılığı olan bedeller hak sahiplerinin verildi. Bu yol sayesinde Pehlivantaşı’ndan Timya Vadisi’ne gitmek 20 dakikadan 2 dakikaya iniyor. Köprüler, menfezler, bağlantı yollarıyla beraber birçok çalışmalar yapılıyor. Yıllardır özlemini duyduğumuz bir projeydi ve bunu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yüklenici firma Ağustos 2017’de çalışmaları bitirecek ve yol hizmete sokulmuş olacak. Proje aşamasında olan ve Güney Çevre Yolu ile bağlantılı olan Salarha Tüneli çalışmaları da sürüyor. 2 bin 700 metre uzunluğunda bu tünel ile birlikte Güney Çevre Yolu çalışmaları tamamlandığında Rize ve bölgemiz büyük bir nimetten faydalanmış olacaktır.” dedi.

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal açıklamasının sonunda, Güney Çevre Yolu sayesinde şehrin doğusu ile batısının birleşeceğini ve şehirleşmenin güneye doğru ilerleyeceğini dile getirdi.

 

Karal’dan Rize Ziraat Odası’na Ziyaret

 

 

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Rize Ziraat Odası’na giderek burada yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Kahvaltılı toplantıya katılan Milletvekili Karal’ı Rize Ziraat Odası Başkanı Nevzat Paliç, Rize Ziraat Odası Meclis Başkanı Hasan Dilsiz, yönetim kurulu ve meclis üyeleri karşıladı.

KARAL: “DÜNYANIN UĞRAŞTIĞI LİDERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Dünyanın uğraşmaya kalkıştığı bir dünya liderinin hemşerileri çıkmamız gerektiğini söyleyen AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Bu işin particiliği kalmamıştır. Artık bu iş ülkenin geleceği meselesidir. Türkiye’nin dünyada güçlü bir ülke olup olmaması noktasında karar aşamasındayız. Önümüzdeki süreç içerisinde 16 Nisan’da yapılacak referandumun getireceği değişiklikleri hala algılamayan, konuyu sıradan bir evetçilik hayırcılık rekabetine dönüştürme ve kısır çekişmesine boğan hemşerilerimizi aydınlatmamız lazım.” şeklinde konuştu.   

PALİÇ: “CUMHURBAŞKANIMIZIN MEMLEKETİ RİZE OLARAK BİZE YAKIŞANI YAPACAĞIZ”

Bir Rizeli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkemizi ve geleceğini düşünmek gerektiklerini belirten Rize Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Paliç “Türkiye geçmişte birçok koalisyon gördü; ancak hiçbiri süresini sonuna kadar kullanamadı. Bu sıkıntılardan kurtulmak için bizler elimizden geleni yapacağız. Bu hepimizin borcudur. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne partili gözüyle bakmamak lazım. Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize olarak biz yakışanı yapacağımıza inanıyorum.” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

 1. 0 0
  {usertitle}

  rizeli

   30 Mart 2017 14:53
       

  Maalesef yanlış bir güzergah seçildi Güney Çevre Yolunda. 2 Etap olarak planlanan Projenin 2. Etapından söz edilmiyor. Bu Proje Rizenin Batı yakasından Karadeniz Sahilyoluna muhakkak bağlanmalıdır. Ayrıca Dosmadan başlayarak sahile daha yakın bir mesafeden Boğaz Mahallesine uzanan bir yol daha yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılmış olan bu Güney Çevreyolu Rizenin trafiğine çözüm olmayacaktır.

 2. 0 0
  {usertitle}

  murat

   30 Mart 2017 15:41
       

  2015 te teslim idi hani ne oldu! 2020 de dahi bitmez !

 3. 0 0
  {usertitle}

  Bilgi

   31 Mart 2017 09:30
       

  Kamusal alan yapmadan sırf yolu var diye gelişen bir yer söyleyin de inanalim. İnsanlar bir yere gitmek zorunda olduğu için gider se orası gelişir. Şimdi sırf duble yol yaptınız diye insanlar kalkıp salarha vadisinde, pehlivan yaşında, Düzköy de  ev almaz. Tüm kurumlar merkez de olduğu için şehir daha da sıkışır ve daha da çekilmez hale gelir. Keşke bu işleri işi bilene sorarak yapsaydıniz

 4. 0 0
  {usertitle}

  Yasemin

   31 Mart 2017 20:50
       

  Siz neyın yolunu açacaksınız bılıyormusunuz benim mezarımın yerını, kendımi  o yola gömeceğim mezarımı dozerler açacak uzerımi asvslt döküp  gecın. Güney cevre yolunuz hayırlı uğurlu olsun benı cenaze masrafından kurtardınız sagolun varolun karayolları 

Yorum Yapın