FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Uyardı !.. Futbolu Başlatırsanız !...


 

FIFA Sağlık Komitesi Başkanı Michel D'Hooghe: "2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en dramatik durum içerisindeyiz. Oyuncuları, aralarında 2 metre mesafe bırakarak futbol oynatamazsınız. Oyuncular soyunma odasında birlikteyken sosyal mesafeyi korumaları mümkün değil..."

Michel D'Hooghe: "Kapalı kapılar ardında maçları yapalım" diyebilirsiniz. Ama o zaman bile taraftarların kendi aralarında gizlice bir araya geldiğini göreceksiniz. İnsanları riske atabilir, birçok insanın cehennemi olabilirsiniz..."


FIFA Konseyi üyesi ve FIFA Sağlık Komitesi Başkanı olan Michel D'Hooghe, corona virüse rağmen futbola geri dönmek isteyen ülkelere seslendi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İngiliz basınına konuşan D'Hooghe, ölümcül corona virüs pandemisini İkinci Dünya Savaşı ile karşılaştırdı ve futbolun Eylül'e kadar devam etmemesi gerektiğini vurguladı.

'Dünya rekabetçi futbol için hazır değil' diyen FIFA tıbbi komitesi başkanı, "Sağlık ve tıbba mutlak öncelik verilmesi gereken bir an varsa, kesinlikle şimdidir. Bu yüzden tekrar maçlara başlamadan önce herkesin çok dikkatli karar vermesini istiyorum.

Gelecek sezonun başlangıcından önce futbola dair hiçbir şey konuşulmamalı. Ancak ve ancak Eylül ayında 2020-2021 sezonu başlayabilirse virüse karşı ikinci bir saldırıdan kaçınabiliriz" ifadelerini kullandı.

Belçikalı doktor, aynı zamanda Premier Lig'in de tıpkı Ligue 1 gibi iptal edilmesi çağrısında bulundu.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorumlar

Yorum Yapın