BİLİCİ:" İNTERNET MEDYASI BİRLEŞMELİ"


İnternet Medyası ve Bilişim Federasyonu sözcüsü Nizamettin Bilici internet medyasının güçlenmesinin sağlam temeller üzerinde kurulmasından kaynaklandığını söyledi.

BİLİCİ:" İNTERNET MEDYASI BİRLEŞMELİ"

 


 RİZE: 53 Gazeteciler Derneğini ziyaret eden İnternet Medyası ve Bilişim Federasyonu yönetim kurulu üyesi Nizametten Bilici güçlü internet medyasının birlikten geçtiğini söyledi.

   Rize 53 Gazeteciler Derneğini Başkanı Mustafa Bayrak”ı ziyaret eden Dünya E bilişim birliği Kurucusu, Uluslar arası Türk Medya Platformu sözcüsü ve aynı zamanda İnternet Medyası Bilişim Federasyon eski kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Nizamettin Bilici İnternet medyasının daha güçlü hale gelebilmesi için mutlaka yasalar ile belirlenmesi gerektiğini söyleyerek” Yasa taslağı hazırlanan İnternet medyasında maalesef bugün farklı haberler ve asilsiz haberler dolaşmakta, Vatandaşımız internet ortamında çok değişik haberler ile oyalanmakta, bu işin asil sahipleri işin yükünü çekmekte” dedi.

   İnternet medyasının daha güçlü olabilmesi için Haberin güvenilir olmasının şart olduğun belirterek” Yerel medya yoksa, ulusal medya yok demektir, ulusal medya yerel muhabirlerden ve yerel haberlerden beslenmekte, medyanın güçlü olması birliktelikten geçer” dedi.

    Birliktelik kurulmalı

İnternet medyasının birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen Bilici “ Rize”de bu işi başlatalım, güçlü bir dernek çatısı altında İnternet medyasını birlikteliğe çağıralım” dedi.

   53 Gazeteciler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak ise internet medyasının güvenilir ve ehli kişilerin elinden uzaklaştığını belirterek” Önce yasalar ile medya rayina oturturmalı, her önüne gelen kendisini medya sanmamalı, asılsız ve kopyaya yapıştır sistemi ile habercilik olmaz. Güçlü internet medyası istiyorsak ehli olmayan kişileri bu camiadan uzaklaştırmamız gerek” dedi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar