Aracını Kirala, Gelir Elde Et !..


TÜRK GİRİŞİMCİLERE 800 BİN DOLARLIK YATIRIM

 

Aracını Kirala, Gelir Elde Et !..

 

Kişiden kişiye araç kiralama hizmeti sunan Garajyeri, yurt içi ve yurt dışı yatırımcılarından aldığı 800.000 $’lık yatırım desteği ile büyümeye devam ediyor.

Türkiye’nin genç girişimcileri Arda Aşkın, Erman Çağıral ve Güven Özyurt tarafından 2015 yılında kurulan Garajyeri, hayata geçtikten 7 ay gibi kısa bir süre sonra hem yurt içinden hem de yurt dışından yatırımcıların ilgisi çekti. İlk yatırımını Doğa Girişim adına Ersoy Kiraz'dan alan proje, 2016 yılında da önemli bir yatırım alarak adından söz ettirmeyi başardı.

Projeye yatırım yapanlar arasında Nevzat Aydın, Gökçe Kabatepe, Aydın Evren Özol ve Oytun Özer, Hakan Baş, Mert Bayram ve Kaan Karamancı gibi Türkiye'de e-ticaret sektörünün önde gelen isimlerinin yanı sıra yabancı yatırım fonu Hummingbird Ventures de yer alıyor. 400.000 $'ı Hummingbird Ventures'ten olmak üzere toplamda 800.000 $’lık yatırım alan platform, 2016'da hizmetlerini çeşitlendirerek büyümeyi hedefliyor.

Hayata geçtikten kısa bir süre sonra geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başaran Garajyeri; araç sahiplerinin boşta duran araçlarından ek gelir elde etmelerini sağlarken, kiralık araç ihtiyacı olanların kendilerine en yakın mesafeden en uygun fiyata araç kiralamalarını sağlıyor.

Web ve mobil uygulamaları aracılığıyla araç sahibi ve kiracıları bir çatı altında buluşturan platform, kullanıcılarına kiralama yapmak istedikleri lokasyon ve tarihe uygun olarak sunduğu araç listesi sayesinde kolay bir şekilde fiyat karşılaştırma şansı da veriyor.

Yatırım desteği ile 2016'ya iyi bir başlangıç yapan proje, yakın zamanda sunmayı planladığı özel fırsatlar ve kampanyalarla daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor.

Nasıl çalışıyor?

 

Aracını Kirala, Gelir Elde Et !..

 

Araçlarını kiraya vermek ya da araç kiralamak isteyen kişiler web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamayı telefonlarına indirerek kendilerine bir profil oluşturduktan sonra kiralama işlemlerini tek tık ile gerçekleştirebiliyorlar.

Araç sahipleri kiralamak istedikleri araç için istenilen bilgileri girerek sistemde kayıt oluşturuyor. Kiracılar ise ehliyet, TC kimlik numaraları, e-posta, telefon bilgilerini girip, Facebook hesaplarını bağlayarak beğendikleri araca kiralama isteği gönderebiliyor.

Araç sahipleri kiralamayı onayladıktan sonra kiracı kredi kartı ile ödemeyi yapıyor ve araç sahibi ile kiracı buluşup anahtarı teslim ediyor. Kiracılar dilerlerse “Ücretsiz kapıya teslim” butonunu kullanarak vale hizmetinden de faydalanabiliyor.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar