Fuat Avni'nin kim olduğu ortaya çıktı


İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Twitter'dan yaptığı analizlerle gündeme gelen Fuat Avni isimli hesabın kim olduğunu resmen ortaya çıkardı. Fuat Avni, gece yarısı operasyonuyla yakalandı.  Türkiye'nin en merak edilen ve sosyal medya hesabında "Fuat Avni" ismini kullanan köstebeğin kim olduğu belli oldu.  

 

Fuat Avni'nin kim olduğu ortaya çıktı

 

FUAT AVNİ BAŞBAKANLIK'TAN ÇIKTI

Fuat Avni, Başbakanlık ek binasında çalışan ve Bilişim grubunun en önemli koltuğunda oturan, Veri Toplama Merkezinin İstihbarat Şefi Akif Mustafa Koçyiğit olduğu kesin olarak belirlendi ve hemen sorguya alındı.

KRİPTO PARALELCİ OLDUKLARI KESİNLEŞTİ

Sabaha karşı yapılan sorgulama sonucunda kripto paralelci oldukları netleşti. Bu mühendislerin İstihbarat Daire Başkanlığı’ndaki tüm arşiv, veri deposu, digital akışı anlık olarak cemaatin Türkiye Bilgi İşlem sorumlusu Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) ulaştırdıklarının kesin olarak tespit edildiği vurgulandı.

BÜTÜN VERİLER MUSTAFA KOÇYİĞİT'E ULAŞTIRILMIŞ

Akif Mustafa Koçyiğit’in ayrıca Başbakanlık Sektörel izleme biriminde uzman olduğu da öğrenildi. Yine sorgu sırasında TİB başkanlığında da durumun aynı olduğu ve verilerin üst makamların haberi olmadan Akif Mustafa Koçyiğit’e (Fuat Avni) geldiği, verilerin oradan yurt dışına aktarıldığı da tespit edildi. 9 KİŞİLİK EKİPLE YURT DIŞINA SERVİS

Fuat Avni’nin(Akif Mustafa Koçyiğit), 9 bilgisayar mühendisiyle birlikte topladığı tüm verileri yurt dışı gönderdiği ve ardından ülke dışından sosyal medya(Twitter) yoluyla servis yapıldığı ortaya çıktı.

İSTİHBARAT DAİRE BAŞKANLARI DA GÖZALTINDA

Fuat Avni’nin Başbakanlık ek binasında çalışan ve istihbaratın başında olan bir kişi (Veri toplama merkezi şefi) Akif Mustafa Koçyiğit olması bu sabah devlet içinde adeta şok etkisi yarattı. Bu olayla birlikte İstihbarat daire başkanlarının da gözaltına alındığı öğrenildi.


Önceki Haber 
Sonraki Haber

Yorum Yapın

Yorumlar